MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menderes Kısık Sanayi Sitesi'nde bulunan dükkan icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925691
Şehir : İzmir / Menderes
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/432 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1800000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu ÜzeriMenderes/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2018/432 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili Menderes İlçesi Oğlananası mahallesi, Mersinlik mevkiinde bulunan tapunun 2510 parsel'de kayıtlı 12.411,00 m2 yüzölçümlü 116/2400 arsa paylı , 22 bağımsız bölüm numaralı D-1 TİPİ DÜKKAN'ın adresi İzmir ili, Menderes ilçesi, Oğlananası mahallesi, Kısık Sanayi sitesi Saim Çıkrıkçı caddesi No: 75'dir.İmar durumu 1/1000 uygulama imar planı içerisinde küçük sanayi sitesi alanında kaldığı, bitişik nizam bir kat, hmax-9,50 m dir.Taşınmaz üzerinde yarı kargir tarzında yapılmış atölye olarak kullanılan bir yapı bulunmaktadır.Cephesi demir doğramadan camekanlı, sürme tarzında çift kanat kapı ile kapatılmıştır.Tabanlar betondur.Üzeri trapez oluklu galvaniz saç ile kapatılmıştır. İçinda batar kat bulunmaktadır.Batar katın etrafı çelik konstrüksiyodan yapılma tabliye ile batar kat büyütülmüştür.Söve imalatı yapılmaktadır.Bina çok yıpranmış, bakımsız vaziyettedir.Bina faydalı net alanı 500.00 m2, yasal batar alanı 50,00 m2 dir.Taşınmaz İzmir - Aydın karayolu üzerinde, Mobilya bölümünde, sanayi sitesi içindedir.2499,25 m2'lik kısmından İzmir Belediyesi Lehine Daimi İrtifak Hakkı, 3402 Sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.Etrafında mobilya showroom'ları ve satış mağazaları bulunmakta olup taşınmaz değeri yüksek olan bir bölgededir.Hava alanına , otoban girişlerine yakın konumdadır.Ulaşım imkanı kolaydır.Site içinden Belediye otobüsleri ve minibüsler kalkmaktadır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Değeri 1.800.000,00 TL'dir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu ÜzeriMenderes/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/432 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR