KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Aydınlıkevler'de asma katlı dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025242
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ÇORAKÇILAR MAH. / HÜRRİYET
: 528
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2603 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/2603 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 3648 Ada, 8 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, Zemin Kat, 43 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Aydınlıkevler Mahallesi (eski Danacılar Mahallesi), 3648 ada, 8 parsel de kayıtlı 528,00 m2 yüzölçümlü karkas onbeş katlı apartman ve dükkan niteliğindeki ana taşınmazda 32/580 arsa paylı zemin kat, 43 nolu asma katlı dükkan niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Yapıda her katta 3 adet daire bulunmakta olup; 2 adette dükkan vardır. Binada iki adet asansör mevcuttur. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm zemin ve asma katta bulunmakta olup; toplam brüt alanı 535,00 m2 olup; net alanı ise 500,00 m2 ' dir. Taşınmaz yandaki dükkan ile arasındaki duvarlar kırılarak birleştirilmiş ve birleşik olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın zemin katında bir adet büro ile depolama ve malzeme yerleri bulunmaktadır. Asma katında ise depolama ve malzeme yerleri ile iki adet büro vetuvalet bulunmaktadır. Üst kata çıkan merdiven taşınmazın kuzeybatı cephesinde yer almakta olup, korkulukları krom boru, zemini ise mermer kaplamadır. Büroların zemini laminat parke , duvarları saten alçı üzeri saten boya olup; tavanları pvc üzeri ters tavan yapılmıştır. Taşınmazın giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Vitrinler ısıcamlı (çift camlı)ve alüminyum doğramadır. Taşınmazın iç kapıları amerikan panel kapıdır. Taşınmaz doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Çorakçılar Mahallesi, Şehit Miralay Nazım Bey Bulvarı, Park Evleri, A Blok, No:108 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 528 m2Arsa Payı : 32/580
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 1.900.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2603 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR