KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Anbar'da fabrika ve idare binası icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945593
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ANBAR MAH. / BELSİN
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3857 Esas
Muhammen Bedeli
:
7,406,699 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/3857 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Anbar Mah, Organize Sanayi Mevkii, 3286 parselde kayıtlı, 10.904,00 m2 yüzölçümlü fabrika ve idare binası vasfındaki taşınmazdır. İpotekli taşınmaz üzerindeki yapıların oluşturduğu sanayi tesisi atıl durumdadır. Bu tesis; idare binası ve hangar binalarından oluşmaktadır. İnşaatın imalatına konu olacak imalatların bünyesinde bulunan ve 2. El hurda olarak malzeme değere haiz bir kısım aksamı sökülmüş ve bir kısmına zarar verilmiştir. Yeniden kullanılabilir hale gelmesi için bakım, onarım ve yenileme ihtiyacı gerekmektedir. Tesisteki fabrika binasının doğu cephesindeki hangarları sökülmüş ve kaldırılmıştır. Taşınmaz üzerinde bulunan sanayi tesislerinin incelemesi sonucunda;
İDARE BİNASI: Taşınmaz üzerindeki tesisin güney-batı tarafında konumlu, zemin kat, 4 normal kat, çatı arası kattan oluşan, toplam 1.878,00 m2 brüt alanlı, tahminen 10-15 yıllık, çatı kata kadar betonarme karkas, çatı katı çelik konstrüksiyon yapı tarzında inşa edilmiş, kalorifer sistemi bulunan, tek asansörlü bir yapıdır. Çatı kata kadar ki kısmı ofislerden oluşan idare binası olarak, çatı katı ise personel yemekhanesi olarak planlanmıştır. Isı yalıtımlı panellerden yapılmış çatı kaplaması bulunmaktadır. Binanın mahal listesinde lüks ve kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Tavandan havalandırma sisteminin tesis edilmiş, pencerelerde ısı yalıtımlı camlar kullanılmıştır. Zeminlerde laminat parke ve seramik kaplamalar kullanılmıştır.Islak hacim duvarlarında seramik kaplamalar diğer hacim duvarlarında alçı sıva ve saten boya uygulanmıştır. Pencerelerde aliminyum, kaplarda alüminyum ve amerikan panel malzemeler kullanılmıştır. İdare binası ortalama %15 oranında hasarlı durumdadır.
HANGAR BİNALARI: Aşamalı olarak peyderpey inşa edilmiş iseler de, ortalama 15-20 yıllık yapılardır. Kısmen asma katlı kısmen de asma katsız olarak yapılmışlardır. Zemindeki oturma alanları; batı yarım hangar 865 m2, güney hangar 270 m2, iki adet iç ana hangar 4.140 m2, yarısı yıkılmış doğu hangar 915 m2 (yıkılmamış kısım), olmak üzere toplam 6.090 m2' dir. Taşıyıcı sistemleri asma katlar dahil betonarme karkas, çatıda ise çelik konstrüksiyon, çatı örtüsü trapez sacdan oluşmaktadır. Dış ve bazı kısımlardaki iç duvarları kargirdir. İç mekanlarda profil demir ve saçtan yapılmış bölmeler bulunmaktadır. Zeminleri vakumlu beton kaplama, duvarları genellikle sıvalı ve boyalıdır. Büyük araç girişine imkan veren profil demir ve saçtan kapıları bulunmaktadır. İşçiler için seramik ve fayans kaplamalı duş+wc&'ler bulunmaktadır. Doğalgaz tüketen genel tavandan ısıtma sistemi bulunmaktadır.
Adresi : Anbar Mah. Organize Sanayi Bölgesi 23. Cad. No:31Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde sanayi alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 7.406.699,13 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.
7- Taşınmaz Satışında öncelikle Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü alacağının ihale bedelinden ödeneceği ve taşınmazın Kayseri OSB içerisinde olması nedeni ile 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nun 15. Maddesi ile OSB uygulama yönetmeliği ve Bölgenin kuruluş protokolü gereğince aranan nitelikleri haiz katılımcılara veya Kredi alacaklısı kuruşa satışı yapılabilir. OSB uygulama lönetmeliğinin 101 maddesinde belirtilen kısıtlamalara tabidir. Ayrıca katılımcıların ilgili mevzuat kapsamında düzenlenen yasal yükümlülüklere ve OSB de uygulanmakta olan temel nizam ve kurallara uyma mükellefiyetleri bulunmaktadır. İhale alıcısından tescil aşamasında OSB Müdürlüğünden alınacak yeterlilik belgesi istenecektir. İhaleye katılan katılımcılar ilgili mevzuat kapsamında düzenlenen yasa yükümlülüklere ve Organize Sanayi Bölgesinde uygulanmakta olan temel nizam ve kurallara uyma mükellefiyetlerini peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3857 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR