KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi Anbar'da 7.391 m² kargir fabrika binası ve arsası icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063597
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ANBAR MAH. / BELSİN
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
6,262,106 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2019/40 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi,ANBAR Mahallesi, Organize Sanayi Mevki, 3292 Parselde kayıtlı 7.391,16 m² yüzölçümlü Kargir Fabrika Binası ve arsası vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın arsası güneyden 23. caddeye cepheli, batıdan 16. caddeye cepheli, Osman Kavuncu Bulvarına 3,7 Km, Fatih Sultan Mehmet Bulvarına 3,5 Km, Abdülhamit Han Bulvarına 2 Km, Kayseri Boğaz Köprüsüne 5,5 Km,Kayseri Cumhuriyet Meydanına 11 km uzaklıkta,belediye,kamu ve özel sektör hizmetlerinden yararlanabilme durumu meskun mahalde bulunması,çevresindeki imar durumu,yararlanabildiği hizmetler ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlababilir durumda olup,arsa üzerinde 5.500,00 m²inşaat alanlı,tek katlı,çelik taşıyıcı sistemli,çelik beşik çatılı,demir giriş kapılı,zeminleri şap kaplamalı,duvarları sıva üzeri badanalı,2C yapı sınıflı,%20 yıpranma oranlı fabrika binası bulunduğu, güneyde yönetim binası, kuzeyde yemekhane olarak kullanılan 2 adet 2 katlı 3A yapı sınıflı, %20 yıpranma oranlı yaklaşık 250 m² ve 300 m² inşaat alanlı, ahşap oturtma çatılı,çelik giriş kapılı, PVC pencereli, duvarları sıva üzerine badanalı 2 adet yapı bulunmakta olup,ayrıca parselin etrafı ortalama 2 m yüksekliğinde korkuluklu bahçe duvarı ile çevrili ve parselin yapılaşma olmayan kısımlarında kilitli parke uygulamaları, kameriye yapısı ve meyve ağaçları bulunmakta olup, arsa, Kargir Fabrika Binası,zemin, ağaç ve muhdesat bedelleri dahil toplam bedelinin 6.626.106,00-TL olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Organize San. Bölgesi 16. Cad. No:61 Melikgazi/KAYSERİ
Yüzölçümü : 7.391,16 m2
İmar Durumu : Osb Bölgesi imar planı içinde,hertürlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır,sanayi tesis alanındadır.
Kıymeti : 6.262.106,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa konu taşınmaz Kayseri Organize Sanayi Bölgesin' de bulunduğundan, satış ilanında ve şartnamede; "Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü alacağının ihale bedelinden öncelikle ödeneceği ve taşınmazın Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde olması nedeniyle 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nun 15. Maddesi ile Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliği ve Bölgenin Kuruluş protokolü gereğince aranan nitelikleri haiz katılımcılara veya kredi alacaklısı kuruluşa satışı yapılabilir. OSB Uygulama yönetmeliği'nin 101. Maddesinde belirtilen kısıtlamalara tabiidir. İhaleye katılacakların KayseriOrganize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünden alacakları "UYGUNLUK GÖRÜŞÜ"ne dair resmi evrak ibraz etmeleri zorunlu olup, uygunluk yazısı ibraz etmeyen alıcılar ihaleye katılamayacaktır.Ayrıca katılımcıların ilgili mevzuat kapsamında düzenlenen yasal yükümlülüklere ve Organize Sanayi Bölgesinde uygulanmakta olan temel nizam ve kurallara uyma mükellefiyetleri bulunmaktadır. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR