KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin/Kızıltepe'de dükkan icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961416
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KIZILTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRUHABER 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:05
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2019/22 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 320 Ada, 53 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 32 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin ili Kızıltepe İlçesi Yeni Mahallesi 320 ada -53 nolu parsel vasfının tapu kaydında 7 katlı Betonerme ve apartman olarak geçtiği,53 nolu parselin tapu alanı ise 533,76 ö2 olarak kayıtlı olduğu,Satışa konu olan 1.kat 32 nolu bağımsızı bölümün vasfı ise Dükkan olarak ayrılmış olunup 25 /1305 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 10,23 m2 dir .satışa konu olan 1.kat 32 nolu bağımsız bölüm dükkan olarak ayılmış olup pasaj içerisindedir. Keşif sırasında satışa konu taşınmazın zemininin seramik kaplı olup duvarlarının ve tavanın sıvalı ve boyalı olup. Elektrik tesisatının yapılı olduğu anlaşılmıştır. satışa konu olan taşınmaz belediyenin elektrik,su kanalizasyon ve toplu taşınma hizmetinin verildiği bir mevkidedir.
Adresi : Yeni Mahallesi Tepeli İş Merkezi 1 .Kat Özgürlük Meydanında Da Kalmaktadır. Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 27,62 m2
Arsa Payı : 25-1305
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı şehir imar planı içinde 6 konut altı konut altı ticaret alanında kalmaktadır..Binanın yapı tarzı betonermedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR