TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da düğün salonu icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050719
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : TURAN MAH. / TURGUTLU
Toplam m² : 240
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/292 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/292 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 466 Ada, 11 Parsel, TURAN Mahalle, Zemin kat 20 nolu bağımsız bölümde kayıtlı , Batarlı Düğün salonu vasıflı Tam hisseli taşınmaz. Taşınmaz Turan mahallesi geyik sokağa cephelidir. Konum olarak Turgutlu lisesine, orta parka ve Turgutlu Belediye Hizmet Binasına yakın bir konumdadır. Taşınmaz 5 katlı bina içersindedir. Binada toplamda 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmaz her ne kadar tapuda batarlı düğün salonu vasfında kayıtlı ise de mahallinde işyeri olarak kullanılmaktadır. Zeminde 162,63 m2 , batar katında 77,75 m2 olmak üzere toplamda 240,38 m2 dir. Şehir merkezine konumlu bir yerdedir. Parsel bitişik nizam zemin ticari 5 kat konut imarlıdır. Bina inşaatına 1982 yılında alınan yapı ruhsatı ile başlanmış olup 1985 yılında yapı kullanma izin belgesi alınarak tamamlanmıştır. Taşınmaz yaklaşık 34 yıllık bir binadır. Taşınmazın giriş kapısı demir kapıdır. Taban döşemeleri granit seramik kaplamadır. Duvarları sıva üzeri plastik boya badanalıdır. Batar kat taban ve duvar kaplamaları zeminle aynı özellikte olup korkuluğu demir doğramadır. Batar kata çıkan merdiven basamak ve sahanlıkları seramik kaplama olup merdiven korkuluğu demir korkuluktur.
Yüzölçümü : 240,38 m2
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
12/09/2019 İİK 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR