SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Soma'da işyeri icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909050
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
: 36
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/491 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
102,626 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:25
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2017/491 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre Manisa İl, Soma İlçe, 411 Ada, 33 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, ATATÜRK CAD Mevkii, B BLOK ZEMİN KAT 11 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz borçlu adına tam hisselidir.Taşınmazın tapu kaydı ve pafta örneği ile krokisinin zemine aynen uyduğu yüzölçümlerinde ve sınırlarında bir değişiklik olmadığı tespit edilmiştir.
taşınmaz 2 katlıdır.duvarlar sıvalı ve badanalıdır. tabanlar seramik kaplı , kapı ve pencere doğramaları pvcdir, iş yeri içinde zemin kattan üst kata çıkılan de vmir profil ve saçtan yapılmış korkuluğu da olan bir merdiven bulunmaktadır. taşınmaz Atatürk caddesi üzerinde bulunmakta olup bankalara, vergi dairesine yakın bir konudma ilçenin merkezi konumunda ticaretin yoğun olduğu bir konumda bulunmaktadır. iş yeri elektirik, su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Adresi : Nihat Danışman Mah Atatürk Cad No:25 Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 36 m2
Arsa Payı : 8/540
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMAİMAR PLANINDA BİTİŞİK NİZAM5 KATLIKONUT + TİCARİ ALANDA KALMAKTADIR
Kıymeti : 102.626,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 09/01/1989 tarihli yönetim planı beyanı vardır
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 11:25 - 12:30 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:25 - 12:30 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/491 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR