SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Salihli'de tak katlı ev ve 2 adet dükkan mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027682
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : ÇAKALDOĞANLAR MAH. / SALİHLİ
: 259
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 09:05
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 09:05
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe,ÇAKALLAR Mah. 3266 Ada, 4 Parsel, 259 m2 yüzölçümlü Bir Kargir Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz.Taşınmaz üzerinde tek kat betonarme yapı şeklinde bir adet mesken ve 2 adet dükkan hacimlerinden oluşan yapı vardır.Parsel köşe konumunda olup,Köprü caddesi ve 844 nolu sokağa cephesi bulunmaktadır. 844 sokaktan bahçe girişi olan mesken nitelikli yapının yaklaşık 106 m2 alanı bulunmaktadır. Yapının kapı ve pencereleri ahşap ıslık zeminler karo-diğer zeminler laminant parke şeklindedir. 2 oda,salon, mutfak,koridor,banyo,wc den ibarettir.Isınma soba iledir.Köprülü caddesine bakan cephede 2 adet 25 m2 alanı bulunan dükkan bulunmaktadır.Isıtma soba ile sağlanmaktadır.Doğu cephede bulunan dükkan berber,batıdaki ise bakkal olarak kullanılmaktadır.Berber dükkanı camekanları demir doğrama,bakkal olan dükkan ise alüminyum camlıdır.İç hacim duvarları boyalı,tabanları seramik-karo ile kaplıdır.
Adresi : Çakallar mah.Köprü cad.N.7/A-B Salihli/MANİSA
Yüzölçümü : 259 m2
İmar Durumu : 1979 tarihli yapı ruhsatı ile 1981 tarihli 106 m2 yapı için yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ------
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 09:05 - 09:10 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 09:05 - 09:10 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR