SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de çırçır fabrikası icradan satılıktır (çoklu satış)

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979703
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : ELDELEK MAH. / SALİHLİ
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3637 ESAS
Muhammen Bedeli
:
835,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2017/3637 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Salihli İlçesi, Eldelek mah. Çaykenarı mevkii,490 parselde kayıtlı, 7.860 m2 yüzölçümlü,İçinde çırçır fabrikası idari bina ve deposu bulunan tarla vasıflı taşınmaz.Taşınmazın etrafı yüksek duvarlarla çevrili olup kuzey ve güney cepheden giriş ve çıkış yapılabilecek büyük demir kapısı vardır. Çevrili alan içerisinde çırçır fabrikası ve depoları ile önünde kantarı olan idari bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde toplam kapalı alanlar 1306.00 m²’dir.Tesis önceleri çırçır fabrikası olarak kullanılmakta iken makinaları sökülüp terk edilmiş durumdadır. Çırçır fabrikası ve depolar üzeri çelik makas üzeri sac ile örtülüdür.Fabrika ve depoların kapalı kısımların zemini normal beton, açık kısımları da vakumlu betondur. Avlu mıcır kaplıdır. Taşınmazın hali hazırda ardiye olarak kullanıldığı görülmüştür.
Taşınmazın kuzey kısmında bulunan yaklaşık 3000.00 m²’lik alanın tarım arazisi olduğu, tarım yapılmadığı ve üzerinin yabancı ot ile kaplı olduğu görülmüştür. Salihli-Eldelek yolu üzerinde olup ulaşım sorunu yoktur.Toprak yapısı tınlı olup işlemesi kolaydır.
Yüzölçümü : 7.860 m2
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 835.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Manisa il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 01/08/2017 tarih,11394 yevmiyeli 5403 sayılı kanunun 14.maddesi gereğince Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır.Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz.
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası Salihli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa İl, Salihli İlçe, 316 Ada, 4 Parsel, SAĞLIK Mah. 2 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz.Daire 2+1 olup 84 m²’dir. Apartman girişi yerler ve merdivenler bej mermer olup merdivenler alüminyum korkulukludur. Apartmanda asansör vardır.
Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü pvc’dir. Odaların yer döşemesi laminant parke kaplıdır. Tuvalet ve banyo tabanları seramik kaplı olup duvarları fayans kaplıdır. Diğer odaların ve holün duvarları alçı sıva olup saten boyalıdır.Mutfak tezgahı granit olup dolapları pvc kapaktır. Tezgah ile dolap arası fayanstır. İç kapılar amerikan kapıdır.Yüklük ve vestiyeri vardır. 1 adet dış balkonu vardır. Korkulukları camlı alüminyumdur. Merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. Konum olarak şehir merkezine yakındır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına istinaden blok nizam 5 katlı,5 metre yoldan,4 metre komşu parselden ve 8 metre arka bahçeden çekme mesafeli mesken sahada kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası Salihli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3637 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR