DEMİRCİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Demirci'de depolu ve asma katlı işyeri icradan satılıktır

DEMİRCİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050317
Şehir : Manisa / Demirci
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / DEMİRCİ
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HALIKENT MÜSTAKİL BÖLGE 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
SOSYAL YAR. DAY. VAKFI ( HÜKÜMET ÇAYOCAĞI) ÖNÜ - DEMİRCİ HÜKÜMET KONAĞI YANI DEMİRCİ / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DEMİRCİ İCRA DAİRESİ
2019/45 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Demirci İlçe, 61 Ada, 109 Parsel, ÇAMLICA Mahalle/Köy, Kızılçağla Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz tapu kayıtlarında " Bodrum Katı Havi 5 Katlı Kargir Bina ve Arsası" vasfı ile kayıtlıdır. 1 nolu bağımsız bölüm yapının zemin katında bulunmaktadır. Depolu ve asma katlı işyeri niteliğindedir. 1 Nolu bağımsız bölümün arsa payı 23/78 dir. Taşınmaz İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezine, otogara ve Devlet Hastanesine yakın konumdadır. Yola cephesi vardır.Demirci Belediyesi Uygulama İmar Planı içerisinde ikiz yapı nizamlı 5 kata kadar yapılaşmaya uygun konut ve ticari alanda kalmaktadır. Satışa konu taşınmaz işyeridir. Elektrik su kanalizasyon bağlantısı mevcuttur.Satışa konu taşınmazın; ön camları alüminyum doğramadır. Taban seramik kaplamadır. Duvarları ve tavanı alçı sıvalıdır. Bodrum ve batar kata çıkan beton üzeri mermer kaplı merdiven vardır. Zemin kat yaklaşık 130 M2 dir. Bodrum kak tabanı seramik kaplıdır. Bodrum kat yaklaşık 100 M2 dir. Bodrum kat sıvalı ve boyalıdır. Batar kat yaklaşık 100 M2 alanlıdır. Ön cepheden 3 m geride inşa edilmiştir. Batar kat tabanı seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalıdır. Ön kısmınca pvc ile ayrılmış ofis ve wc vardır.
Yüzölçümü : 292,43 m2
Arsa Payı : 23/78
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 30/04/2012 ve ATKM'ne çevrilmiştir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SOSYAL YAR. DAY. VAKFI ( HÜKÜMET ÇAYOCAĞI) ÖNÜ - DEMİRCİ HÜKÜMET KONAĞI YANI DEMİRCİ / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR