ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Alaşehir'de 160 m² iş yeri icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038374
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / ALAŞEHİR
Toplam m² : 160
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1703 ESAS
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2018/1703 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa ili Alaşehir ilçesi Soğuksu Mah.213 ada 7 parsel zemin kat 1 nolu bağ.bölüme kayıtlı taşınmazın inşaat bilirkişi raporuna göre nitelik ve unsurları:Kıymet takdiri istenen bağımsız bölümün arsası Alaşehir ilçesi Soğuksu mahallesi Ahmet Işık caddesinde bulunan ve tapunun 243 Ada 7 Parsel numarasında kayıtlıdır. Tapu miktarı ise 174.64 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında bir zemin iki normal katlı apartman olarak tescillidir. Keşif esnasında taşınmaz üzerinde üç katlı betonarme bina bulunduğu tespit edilmiştir. Borçlular bu taşınmazda 1/3 arsa paylı zemin kat 1 numaralı bağımsız bölüm iş yerinin tam hissesine (1/4 - 3/8 - 3/8 hisseleri toplamı) sahiptir.Kıymet takdiri istenen bağımsız bölüm bar-restoran olarak kullanılmaktadır. Yerler fayans kaplıdır. Duvarlarda kısmen ahşap lambri kısmen sıva ve boya vardır. Arka kısımda tuvalet olarak kullanılan bölüm ile mutfak olarak kullanılan kısım mevcuttur. Bağımsız bölümün ön kısmı kaplama yapılmıştır. Ön cephe kapı ve vitrin çerçeveleri ahşap doğramadır. Bağımsız bölüm alanı tapu irtifak projesinden hesaplandığı üzere 160.00 m2 miktarındadır.Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (Şehir meydanına mesafesi yaklaşık 670 metre), miktarı, imarı (Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30.05.2018 tarih ve E.6566 sayılı yazısına istinaden İlçemiz 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı içinde, B-3 Bitişik Nizam 3 katlı, ticari, cephesi müstakil inşaat yapmaya elverişli, detayları yazıda), yola olan cephesi, nazara alınarak;binanın yapım yılı, yapı sistemi ve yukarıda açıklanan bağımsız bölüm özellikleri, aşınma payı, günün piyasa koşulları, bölgenin alım ve satım rayiçleri de göz önünde tutularak değerlendirilmiştir.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30.05.2018 tarih ve E.6566 sayılı yazısına istinaden İlçemiz 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı(Alaşehir Sur içi I.ve III.Derece Arkeolojik Sit Alanı) Uygulama İmar Planı içinde, B-3 Bitişik Nizam 3 katlı, ticari olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :13/04/1992 tarihli yönetim planı,27/01/2010 tarih ve 1025 yevmiye numaralı AT Korunması gerekli kültür varlığı şerhi,Alaşehir 1 Asliye Hukuk Mahkemesinin 03/12/2018 tarih ve 16197 yevmiye numaralı İhtiyati Tedbir şerhi,(Mahkemece tedbir şerhlerini kaldırılmasına karar verilmiştir),muhtelif dosyalardan hacizler ve Tepeköy Esnaf Kef.Kredi Koop.lehine ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.Madde 127 gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı Adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." madde hükmü gereğince işlem yapılmasına, Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR