ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Alaşehir'de 100 m2 dükkan icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910316
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / ALAŞEHİR
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2646 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:20
Satış Yeri
:
Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ

2018/2646 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Manisa ili Alaşehir ilçesi Kurtuluş Mah. Azmak mevkii 1217 ada 1 parsel zemin kat 2 nolu bağ.bölüme kayıtlı taşınmazın inşaat bilirkişi raporuna göre nitelik ve unsurları:Tapu miktarı 1.967 m2'dir, tapu kaydında arsa olarak geçse de taşınmaz üzerinde Galericiler Sitesi olarak kurulmuş tek katlı yapılar bulunmaktadır.Borçlu bu taşınmazda 1/10 arsa paylı zemin kat 2 numaralı bağ.bölüm dükkanın tam hissesine sahiptir.Taşınmaz üzerindeki 2 numaralı bağ.bölüm galericiler sitesinde bulunan dükkandır. Dükkan tek katlı kargir yapıdır. Taşınmazın duvarları sıvalı ve boyalı,dışta iki sıra fayans kaplıdır,yerler fayans kaplıdır,kapı ve pencere doğramaları plastik doğramadır, üzeri hasır beton kaplamadır, binaların üst bölümü bütün olarak çelik makas ve sac ile örtülüdür.Yapı alanı 30,00 m2 civarındadır.Ancak ön arka ve yan kullanım alanları ile birlikte toplam 100 m2'lik alan kullanılmaktadır.Taşınmazın elektirk ve suyu mevcuttur,borçlunun hissesi tamdır.

Yüzölçümü : 1.967 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup Küçük sanayi sitesi (KSS)HMax:6,50 olarak tanımlıdır

Kıymeti : 280.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.Madde 127 gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı Adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." madde hükmü gereğince işlem yapılmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2646 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR