AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Akhisar'da 200 m2 işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892710
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : REŞAT BEY MAH. / AKHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10194 ESAS
Muhammen Bedeli
:
324,091 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR İCRA DAİRESİ
2017/10194 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Reşatbey mahallesi, 1532 Ada, 1 Parsel, 8.049,19 m² yüzölçümlü, arsa ana nitelikli, A blok, Zemin kat, 8 nolu bağımsız bölüm, 25/650 arsa paylı, iş yeri bağımsız bölüm nitelikli olup, bilirkişi raporuna göre, arsanın üzerinde iki blok halinde yapılmış yapılardan A5 blokta yer alan 8 nolu bağımsız bölüm iş yeri vasıflı taşınmadır. Taşınmaz prefabrik olarak imal edilmiş, zemin katının halihazırda depo olara kullanıldığı, batar katının da yine depo olarak kullanıldığı, zemin katın alanının toplam 200 m² olduğu, yapıya arka kısmından mal giriş ve çıkışını sağlayan büyük demir doğramadan yapılmış kapı, ön kısmında da daha küçük yine demir doğramadan yapılmış kapı bulunmaktadır. Yapının tavan kısmına bitişik olarak bant şeklnide alüminyum doğramadan yapılmış pencerelerin olduğu görülmüştür. Çatı kaplaması sandwich paneli ile kapatılmıştır. Yapının zemin katı ile batar katı arasında 7 nolu bağımsız bölümün içinde kalan yük asansörü bulunmaktadır. Batar kat toplam 200 m²lik alana sahip olup bunun 92 m²lik sölümü çelik konstrüksiyonun üzerinin ahşap malzeme ile kaplamasıyla yapılmış, kalan kısmı ise beton elemanlardan oluşturulmuştur. Ayrıca yine batar katın 4 kenarı boyunca 1,5 genişliğinde çelik profillerin üzerinin OSB levhalar kapatılarak yaklaşık 84 m²lik depolama alanı daha oluşturulmuştur. Taşınmaz gıda Sanayiciler Sitesi kullanım durumuyla imarlıdır. Taşınmaz merkezden uzak olup, Mustafa Kirazoğlu Hastanesi Ek Binasına, Toplu Konutlara, 75. Yıl Ortaokuluna, Aliye İzzetbegoviç Teknik Lisesine yürüme mesafesinde olduğu, İzmir-İstanbul sürat yolu ve Gölmarmara-Salihli-Ankara Yolunun kavşak noktasına 1,5 km uzaklıkta olup, borçlunun taşınmazdaki hissesi tamdır.
Kıymeti : 324.091,49 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Reşatbey mahallesi, 1532 Ada, 1 Parsel, 8.049,19 m² yüzölçümlü, arsa ana nitelikli, A blok, Zemin kat, 7 nolu bağımsız bölüm, 25/650 arsa paylı, iş yeri bağımsız bölüm nitelikli olup, bilirkişi raporuna göre, arsanın üzerinde iki blok halinde yapılmış yapılardan A5 blokta yer alan 7 nolu bağımsız bölüm iş yeri vasıflı taşınmadır. Taşınmaz prefabrik olarak imal edilmiş, zemin katının halihazırda depo olara kullanıldığı, batar katının da yönemitim ve ofis olarak kullanıldığı, ana prefabrik yapının her iki aks arası bir bağımsız bölüme denk gelecek şekilde dizayn edildiği, zemin katın alanının toplam 200m² olduğu, yapıya arka kısmından mal giriş ve çıkışını sağlayan büyük demir doğramadan yapılmış kapı, ön kısmında da açılır kapanır kumandalı kepenk ve personel girişini sağlayan alüminyum kapı bulunmaktadır. Yapının tavan kısmına bitişik olarak bant şeklnide alüminyum doğramadan yapılmış pencerelerin olduğu görülmüştür. Çatı kaplaması sandwich paneli ile kapatılmıştır. Yapının batar katında eğitim salonu, muhasebe, insan kaynakları, arge, mescit, yemekhane ve mutfağın bir kısmı bu bağımsız bölüme alittir. Eğitim salonu 27,04 m², muhasebe bölümü 36,00 m², arge 8,75 m², insan kaynakları 8,75 m² alana sahip olup, camekanları alüminyum doğramadan, yerler laminant, tavan döşemesi de taş yünü asma tavan ile yapılmıştır. Koridor ve mutfağın zemini seramik döşeme yapılmıştır. Mescit 5,72 m² alana sahip olup, zemini halıfleks kaplıdır. Yemekhane bölümü 11,7 m² alana sahiptir. Mutfağında 3,92 m²lik bölümü 7 nolu bağımsız bölüm içerisinde kalmaktadır. Batar katın tamamı alçı sıvalı ve boyalı haldedir. 7 nolu bağımsız bölüm ile komşu olan 6 ve 8nolu bağımsız bölümleri birbirinden keskin bir biçimde ayıran duvar bulunmaktadır. Taşınmaz gıda Sanayiciler Sitesi kullanım durumuyla imarlıdır. Taşınmaz merkezden uzak olup, Mustafa Kirazoğlu Hastanesi Ek Binasına, Toplu Konutlara, 75. Yıl Ortaokuluna, Aliye İzzetbegoviç Teknik Lisesine yürüme mesafesinde olduğu, İzmir-İstanbul sürat yolu ve Gölmarmara-Salihli-Ankara Yolunun kavşak noktasına 1,5 km uzaklıkta olup, borçlunun taşınmazdaki hissesi tamdır.
Kıymeti : 328.355,86 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10194 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 01/11/2018 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR