MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat/Sorkun Mahallesinde 77 m² dükkan icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988428
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SORGUN MAH. / MANAVGAT
: 77
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 04.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3070 Esas
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/3070 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sorkun Mahallesi, 1834 ada 6 parsel numaralı taşınmaz, 671,00 m2 yüzölçümün'de, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 23.05.2017 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, kıymet taktirine konu olan kat irtifakına ayrılan 1/3 arsa paylı, Asma Katlı Dükkan vasıflı, Zemin Kat 1 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Erkan GÖDEK (Fikret oğlu) adına kayıtlı olup, Parsel üzerinde zemin kat ve asma kat seviyelerinden oluşmakta olan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise alüminyum olup, yapı keşif tarihi itibari ile yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapı asma katlı dükkan olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu dükkan,yapının asma katı ile birlikte kullanılan zemin katının kuzey cephesinde (Otobüs Terminali tarafında) bulunan ve keşif tarihi itibari ile ‘’Pilot Garage Oto Ekspertiz’’ ismi ile işletilmekte olan dükkanıdır. Yerinde yapılan incelemelere göre dükkanın cephe doğramaları alüminyum, zemin kaplamaları seramik, duvarları ise sıva üstü boyadır. Dükkan keşif tarihi itibari ile yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Keşfe konu dükkanın Mimari projesi bilirkişilerce incelenmiş olup, projesine göre dükkan 109,65 m² zemin kat ve 77,80 m² de asma kat olmak üzere, toplamda 109,65+77,80=187,45m² inşaat alanına sahiptir.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sorgun Mahallesi, Sorgun Bulvarı, No:92, Kat:Zemin, Dükkan No:1
Yüzölçümü : 671,00 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 14.02.2019 tarih ve E.3267 sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Ticaret + Konut Alanları (TİCK1)’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=0,50 ve En Fazla Kat Adedi=3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname ile haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3070 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR