MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Malkara'da 85 m² işyeri icradan satılıktır

MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958222
Şehir : Tekirdağ / Malkara
Semt-Mahalle : GAZİBEY MAH. / MALKARA
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA BATI 06.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası ( Malkara Hükümet Konağı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALKARA
İCRA DAİRESİ
2018/342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın Ana gayrimenkulü tapu kaydında Malkara İlçesi Gazibey Mahallesi 206 ada 14 parsel numarasında 3.830,85 m2 yüz ölçümünde, arsa niteliğinde taşınmazdır. Kat irtifakı tesis edilmiştir. İmar planında ayrık nizam 4 kat konut alanındadır. Hali hazırda taşınmazın üzerinde bodrum kat, zemin kat ve 4 normal katlı 3 adet apartman bulunmaktadır. Bahçesi duvarlarla çevrili bahçesinde havuzu bulunan bir sitedir. Merkezi Sistem katı yakıt kaloriferlidir. Binalar asansörlüdür. Yeni yapılan binalardandır. Şehir merkezine uzak mesafededir. Satışa konu bağımsız bölüm B blok bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz dükkan niteliğindedir. Tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız bölüm yaklaşık 85 m2 alanındadır. Kapı çerçeve doğramaları alüminyum doğramadır. Şu anda boş kullanılmamaktadır. Adresi Gazibey Mahallesi Subay Lojmanları caddesi USG konakları B blok adresindedir. Bu bağımsız bölüm arsa payı ile birlikte tamamı 90.000,00 TL muhammen bedellidir.
Yüzölçümü:3.830,85m2 Arsa Payı:10/100 Kıymeti: 90.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası ( Malkara Hükümet Konağı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR