MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de kayısı fabrikası icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026027
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ALACAKAPI MAH. / BATTALGAZİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1380 Esas
Muhammen Bedeli
:
6,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/1380 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 211 Ada, 1 Parsel, ESKİ MALATYA Mahalle/Köy, Arsalı 1 zemin, 1 normal katlı kargir kayısı işletme fabrikası ve müştemilatı Nolu Bağımsız Bölüm Tespit konusu taşınmaz 211 ada 1 parsel, 17.365,71 m2 arsa üzerinde kurulmuş, işletme binası, depo, ısı merkezi, idari bina, otopark, beton saha, güvenlik kulübesi, giriş alanlarından oluşmaktadır. Taşınmazın çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. ana taşınmaz parsel çevresi betonarme duvar ve üzeri demir parmaklık ile çevrilmiş olup nizamiye girişinde sürgülü demir doğrama kapı mevcuttur. Tespit konusu taşınmaz üzerinde idari bina, işletme binası ve makine dairesi mevcut olup, betonarme şeklinde imal edilmiş olup zemin ve bir normal kat olmak üzere 2 katlı olarak inşaa edilmiştir. Ana taşınmaz üzerinde 1.384 m2 alanlı üç katlı betonarme prefabrik olarak inşa edilmiş işletme binası ve idare binası olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Ayrıca 3.376 m2 alanlı tek katlı fabrika binası, depo ve ısı merkezi olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Bir adet 16 m2 alanlı su deposu, 12 m2 alanlı bekçi kulubesi 150 m2 alanlı sundurma alanı bulunmaktadır. Yine tesis içinde kantar kuyu motopomp ve müştemilatlar bulunmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Tespit konusu bina betonarme prefabrik karkas yapı özelliğinde olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre; 2. sınıf B grubu yapılar bölümüne girmekte olup, tespit tarihi olan 2019 yılı başı itibari ile birim bedeli 483TL/m2'dir. Yapının yıpranma payı ise yaşına ve kullanma durumuna göre %20'dir. Taşınmaz üzerinde 8 adet kayısı, 1 adet ayva, 4 adet elma, 5 adet bağ, 4 adet dut, 12 adet ladin, 25 ade çam, 4 adet ceviz,2 adet kiraz ağacı bulunduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Alacakapı Mah. Kırkgöz Caddesi, Kanat Kayısı İşletmesi No:9 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 17.365,71 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında Küçük Sanayi Kayısı işletmesi E=0,50 H Max=6,50 Yoğunluklu alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 6.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1380 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR