MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 34 m2 dükkan icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039166
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : YENİHAMAM MAH. / DABAKHANE
: 34
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/525 Talimat
Muhammen Bedeli
:
760,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/525 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 17 Ada, 1 Parsel, ÇARŞI Mahalle/Köy, Dükkanın bulunduğu bina, betonarme karkas yapı özelliğinde olup ;üzeri çatı ile kaplıdır. Dükkanın içinden demir merdivenle asma kata çıkılmaktadır.Dükkanın 2 cephesi de sokağa bakmaktadır. Giriş kapısı ve camekanı camlı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Dükkanın tabanı seramik ile kaplıdır. Dükkanın tavanı ışıklı asma tavan ile kaplıdır. Dükkan fiilen kundura mağazası olarak kullanılmaktadır. Dükkanın asma katıda fiilen kullanılmaktadır. Ticari bölgede bulunmaktadır. Elektriği mevcuttur.Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mahallinde yapılan ölçüme göre; 2 katlı dükkanın toplam brüt alanı 38 m2 olup; net kullanım alanı ise 34 m2 dir. Dükkan 1980 yılında yapılmıştır. Tespit konusu dükkanın ticari olarak kullanılması, iç mahallerinin 1. sınıf malzeme+ işçilikle yapılmış olması, ekonomik ve sosyal yönden gelişmiş ticari bölgede bulunması, şehrin ticari olarak kalabalık mahallinde bulunması,şehir merkezinde bulunması, Belediye hizmetlerinden faydalanması v.s. gibi faktörler incelendiğinde; dükkanın arsa bedeli ile yıpranma payı da dikkate alındığında ve serbest piyasa fiyatları ile dükkanın m2 birim bedeli 20 000TL' dir. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır.
Adresi : Yeni Hamam Mah. Ayakkabıcılar Sk. No: 5/A Dükkan. Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 19 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı uygulama imar planında; bitişik nizam 2 katlı, ticrati alanda kalmaktadır. Yapı ruhsatı ve vaziyet planı bulunmamaktadır. Kıymeti : 760.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere yapılan eletronik ilan ve gazete ilanın tebliğ yerine sayılacaktır(İİK 127.Mad.)
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/525 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR