MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık oto yıkama

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856783
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Toplam m² : 1054
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 03.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1378845 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
MERSİN 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/24 SATIŞTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri:Taşınmaz;Çiftlikköy mahallesi sınırları içerisinde olup,Üniversite caddesi üzerinde,yola cepheli,Üniversite Caddesinin doğusundadır.Batıdan Üniversite caddesine cepheli, kuzey ve güneyden ara yollara cephelidir.Parselin bulunduğu yerin civarında 10-14 katlı binaların varlığı gözlenmiştir.Taşınmazın kuzey cephesindeki parselinde Karaca Halı Saha Tesisleri vardır.Taşınmazın bulunduğu bölge çevresinde konutlar,işyerleri,yurtlar,parklar vs.bulunmaktadır.Ulaşım toplu taşıma araçlarııyla sağlanabilir durumdadır.Taşınmaz;şehrin gelişmiş,altyapısı tamamlanmış bir bölgede bulunmaktadır.belediyenin yol,su,elektirik,çöp toplama,ilaçlama vs.hizmetlerinden faydalanabilir durumda olduğu gözlenmiştir.Parselingüney ve doğu cephelerinde değişik yüksekliklere sahip,sıvalı halde betonarme ihata duvarı mevcuttur.Taşınmazın üzerinde;üç cephede Karaca Oto Yıkama olarak kullanılan bir işletme bulunmaktadır. Bu işletmeye ait,parselin güneydoğu cephesinde bulunan tekkatlı,betonarmeyapının alanı 22,00M2 olarak ölçülmüştür.Bu yapı içerisinde bir adet WC ile mutfak olarak kullanılan bir bölüm bulunmaktarı.Yine bu işletmeye ait,180,00M2 alana sahip,üç tarafı açık,demir profillerle desdeklenmiş sac sundurma bulunmaktadır.Parselin zemininde, 652,00 M2 lik alanda asfalt kaplamave çevre betonu serilmek suretiyle iyileştirme yapıldığı gözlemlenmiştir.Oto yıkama alanı olarak kullanılan zeminde230,00M2mat seramik kaplama mevcuttur.
Adresi :Mersin İl, Yenişehir İlçe, 271 Ada, 6 Parsel, Çiftlikköyü Mevkii,
Yüzölçümü :1.054,46 m2
İmar Durumu:Yenişehir Belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünün 07/11/2016 tarihli ve 18611 sayılıyazı ve ekinde söz konusutaşınmazın 1/1000 ölçekli imarplanında emsal 1.50(E=1.50)konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.378.845,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 14:30 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:30 - 14:45 arası
Satış Yeri : MERSİN 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR