ALAPLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık dükkan

ALAPLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00867321
Şehir : Zonguldak / Alaplı
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA 67 26.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
278250 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAPLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 24 Ada, 18 Parsel, ALAPLI/MERKEZ Mahalle/Köy, yalı caddesi Mevkii, Tapu kayıtlarından da görüleceği üzere 21,00 m2 büyüklüğündeki arsanın üzerinde tamamına yapılmış 2 katlı kargir dükkan niteliğinde bir taşınmazdır. Alt kat halen manav dükkanı olarak kullanılmakta olup üst kat asma kat görünümünde olup içerideki merdiven vasıtasıyla çıkılmaktadır. Bu kat ise depo olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın cephesi 3,20 mt ve derinliği 6,60 mt civarındadır. Manav dükkanı olarak kullanılan alt katın zemini karo mozaik kaplamadır.Yapı yaklaşık 50 yıllık bir yapıdır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Belediye imar planında bitişik nizam (tamamına ) tarzında 5 katlı yapı müsaadesi vardır.
TAŞINMAZIN DEĞERİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER :
1-Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde olup imar planı dâhilindedir.
2-Taşınmaz tüm Belediye hizmetlerinden tam olarak istifade eder bir konumdadır.
3-Taşınmaz İlçenin merkezinde ve yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bir kısımdadır.Her türlü ticari faaliyete uygundur.
4-Toplu taşıma araçlarının durağında bulunmaktadır.
5- Taşınmazın bitişik nizam 5 kat yapı müsaadesi vardır.Taşınmazın değerini etkileyen faktörler ve imar durumu ve kendisine emsal teşkil eden gayrimenkullerin piyasa alım-satım rayiçleri ile taşınmazın çıplak değerinin 1 m2 sinin 13.000,00 TL / m2 olarak takdir ve tespit edildiği göz önüne alındığında taşınmazın tamamının değeri ;
ARSA DEĞERİ : 21,00 m2 x 13.000,00 TL/m2 = 273.000,00 TL
YAPIM DEĞERİ ( Asma kat dahil ) : 21,00 m2 x 250 TL/m2 = 5.250,00 TL
TAŞINMAZIN TAMAMININ TOPLAM DEĞERİ : 278.250,00 TL?dır.
Kıymeti : 278.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Dosyasından görülebilir.
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR