LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz Kocasinan'da 34 m² ofis icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067977
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : KOCASİNAN MAH. / LÜLEBURGAZ
: 34
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5811 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,004 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Lüleburgaz 1. İcra Müdür Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2019/5811 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 187 Ada, 7 Parsel, KOCASİNAN Mahalle/Köy, 4. kat, No:11 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz;binanın 4. normal katında yer almakta olup binanın girişine, merdiven ve asansör çıkışına göre sağ yan tarafta yer almaktadır. projesine göre ofis, iş yeri ve wc hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 34,00 m² (bürüt 38,00 m²) kullanım alanlıdır. Giriş kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları ahşap doğramadır. zeminler tüm hacimlerde seramik kaplama, duvarlar ise ıslak hacimlerde fayans kaplama , diğer hacimlerde ise saten boyalıdır. Isınma ihtiyacı doğal gaz yakıtlı kombi ile karşılanmaktadır. Taşınmaz zemin+asma+ 4 normal katlı olarak inşa edilmiş Akın Çetinbaş İş hanı olarak adlandırılmış binada bulunmaktadır.Binanın zemin katında 3 adet, diğer normal katlarda ise 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda 11 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Binanın dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapısı cam bölmeli ve demir doğramalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Okullar Caddesi üzerine konumludur.Teknik altyapısı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Adresi : Kocasinan Mah. Okullar Cad. Akın Çetinbaş İş Hanı, No:7 K:4 İşyeri No:11 Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüz ölçümü : 117,20 m2
Arsa Payı : 5/70
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizamda5 kat olacak şekilde" Ticaret alanı" imar plan fonksiyonuna sahiptir.
Kıymeti : 150.004,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Lüleburgaz 1. İcra Müdür Odası

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5811 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR