LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz Kocasinan Mahallesi'nde 87 m² dükkan icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027772
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : KOCASİNAN MAH. / LÜLEBURGAZ
: 87
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3027 ESAS
Muhammen Bedeli
:
207,777 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2019/3027 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 835 Ada, 6 Parsel, KOCASİNAN Mahalle/Köy, TAŞKÖPRÜ VE YENİ BAĞLAR Mevki,

TAPU KAYDI:Lüleburgaz Tapu Müdürlüğünün dosyada bulunan yazılarında; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kocasinan Mahallesi, Taşköprü ve Yeni Bağlar Mevkii, 59,93 m2 alanlı 835 Ada 6 Parsel numaralı taşınmazın;Tam hissesi Hasan kızı Ayşe Fatma Çoban adına kayıtlıdır.
2.3-) İMAR DURUMU: Lüleburgaz Belediyesi İmar bölümünden alınan bilgiye göre 1 katlı ( hmax 5,50m ) % 100 taban alanlı küçük sanayi alanı İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
2.4-)TAŞINMAZIN CİNSİ VE NİTELİĞİ:Lüleburgaz ilçesinde sanayi faaliyetlerinin yapılabileceği bölgeler imar planında belirtilmiş durumdadır. Bunlar sıklıkla eski sanayi yeni sanayi ve yeni sanayinin arka tarafı olan konut dışı kentsel çalışma alanıdır. Dava konusu bağımsız bölüm küçük sanayi sitesi alanında yer almaktadır. İlçemizde sanayi nitelikli bu bölgelerde bulunan iş yerleri kısıtlı sayıdadır. Bu sebeple talebi karşılayabilecek kapasitede arz bulunmamaktadır. Bu durum sanayi iş yerlerinin kıymetini olumlu yönde etkilemektedir. Satış ve kira getirilerini arttırmaktadır. Yeni sanayi yapıları yapılmasına karşılık tam olarak yeterli kapasiteye ulaşılamamıştır. Dava konusu bağımsız bölüm bu açığı kapatmak için yapılmış olan sanayi bloğu projelerinden birisinde yer almaktadır. Ancak söz konusu iş yerlerinin satış ve kira bedelleri oldukça yüksektir. Ancak piyasa ortalamasının çok üstlerinde kalmaktadır. Ülkemizin ekonomik durumu göz önüne alındığında alım gücü oldukça düşüktür. Buna ek olarak bankaların hem mevduat faizleri hemde kredi faizleri oldukça yüksek seviyelerde yer almaktadır. Bu durum hem gayrimenkul ihtiyacı olan kişilerin/firmaların kredi çekmek suretiyle alımını zorlaştırmakta hemde sahibi olduğu paranın cazip mevduat faiz oranları sebebiyle gayrimenkul yatırımlarından ziyade mevduat faizlerine yönlendirmektedir. Aşağıda yapılacak olan kıymet takdiri bu doğrultuda yönlenerek belirlenmiştir. Değerleme konusu taşınmaz ara parsel olup Lüleburgaz İlçesinin Edirne çıkışı yönünde eski sanayi sitesi içerisindedir. Edirne / İstanbul arası D / 100 karayoluna cephelidir. Bu durum taşınmazın kıymetini oldukça arttırmaktadır. Aynı zamanda arka kısımda yer alan D ? 100 karayoluna paralel sokağa da cephesi bulunmaktadır. Değerleme konusu bağımsız bölüm taşınmaz üzerindeki tek bağımsız bölümdür ve 60,00 m2 zemin 27 m2 asma kat olmak üzere toplamda 87,00 m2 den oluşmaktadır. Zemin kaplaması seramiktir. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Ön cephesinin doğraması demirdendir. İş yeri uzun zamandır kullanılmadığından tahrip olmuş haldedir.
Yüz ölçümü : 59,93 m2
Kıymeti : 207.777,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3027 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR