LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz/Gündoğu Mahallesi'nde işyeri icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925675
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : GÜNDOĞU MAH. / LÜLEBURGAZ
: 633
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/266 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2558753 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 12:00
Satış Yeri
:
2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
2. İCRA DAİRESİ
2018/266 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz 897 ada 6 parsel, zemin kat, işyeri nitelikli 2 Bağımsız Bölüm nolu taşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu mahallesi,Birden sokak,No:10 adresinde bulunur. Taşınmaz üzerinde yapımına 2015 yılında başlanan 4,055,00 m2 yapı alanını sahip 5 adet işyeri, depo ve garajdan oluşan 2.sınıf C grubu sanayi yapısı bulunmaktadır.Satışa konu bağımsız bölüm konut dışı kentsel çalışma alanında yer almaktadır.İlçede sanayi nitelikli bu bölgelerde bulunan işyerleri kısıtlı sayıdadır. Bu durum sanayi işyerlerinin kıymetini olumlu yönde etkilemektedir.Satış ve kira gelirlerini artırmaktadır. Yeni sanayi yapıları yapılmasına karşılık tam olarak yeterli kapasiteye ulaşılamamıştır. Bu açığı kapatmak için yapılmış olan sanayi bloğu projelerinden birisinde yer almaktadır. Değerlemeye konu binada genellikle fırın imalathaneleri yer almaktadır. Söz konusu işyerlerinin satış ve kira bedelleri oldukça yüksektir. Ülkemizin ekonomik durumu göz önüne alındığında alım gücü oldukça düşük olup buna ek olarak banka faiz oranlarının ve kredi faizlerinin yüksek olması sebebiyle gayrimenkul alımını zorlaştırmakta olup ,hemde sahibi olduğu paranın cazip mevduat faiz oranları sebebiyle gayrimenkul yatırımlarından ziyade mevduat faizlerine yönlendirmektedir. Taşınmazın kıymeti bu doğrultuda yapılmıştır.Konum itibariyle konut bölgesine yakın bir yerde yer almaktadır. Bu durum ulaşım açısından taşınmazın kıymetine olumlu etki etmektedir.Satışa konu bağımsız bölüm 2 nolu işyeridir ve 633,00 m2'den oluşmaktadır. Cephe kaplaması alüminyum kompozit kaplamadır. Doğramaları Alüminyumdur. Yapım tekniği açısından özen gösterilmiş mimari estetik taşımaktadır. Bu durum yapı yaklaşık birim maliyeti açısından taşınmazın değerine olumlu etki etmektedir.
Adresi :Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu mahallesi,Birden sokak,No:10 , 897 ada 6 parsel zemin kat2 nolu işyeri nitelikli bağımsız bölüm
(Yüzölçümü : 3.871,83 m2) ( Arsa Payı : 15/76)

(Kıymeti : 2.558.753,09 TL) (HİSSE:1/1)
İmar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi imar bölümünden alınan bilgiye göre hmax 12,50,0,50 emsal alanlı konut dışı kentsel çalışma alanı İmar plan fonksiyonuna sahiptir.Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KDV ORANI : 31 Aralık 2018 Tarihli ve 30642 sayılı 4. Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan 535 sayılı Cumhurbaşkanı kararı gereğince konut ve işyeri teslimlerine ilişkin KDV indirimine binaen KDV oranı %8 'olarak belirlenmiştir.
ÖNEMLİ NOT:( Ancak Taşınmazın teslim tarihinde yürürlükte olan Resmi KDV oranı yüzde kaç ise o oran üzerinden KDV tahsil edilecektir.)

Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 21/10/2015
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/266 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR