LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz/Ceylanköy Köyü'nde dükkan ve arsası icradan satılıktır (çoklu satış)

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961385
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : CEYLANKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 376
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/247 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,458 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2017/247 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 2771 Parsel, CEYLANKÖY Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevki, TAPU KAYDI:Tapu Sicil Müdürlüğü'nün dosyaya gönderdiği tapu kaydına göre, söz konusu taşınmaz; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Ceylanköy Köyü, Köy içi Mevki, alanı 376,00 m2 olan, 2771 numaralı parseldeki, kerpiç kahvehane ve arsasının MEHMET YAVUZ PEKCAN adına kayıtlı olduğu belirtilmiştir.
İMAR DURUMU:Kırklareli İl Özel İdaresi, İmar ve kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, söz konusu taşınmaz köy yerleşik alanı içinde kaldığı, 2 kat, hmax:6,50m, Emsal: 0.60 olacağı, zemin katın tarım araçlarına yönelik depolanması için kullanıldığı yapılarda hmax: 7,50m olacağı belirtilmiştir.
HUDUDU VE SAHASI: Beraberimizde getirdiğimiz söz konusu parselin paftasının yerine tatbikinde taşınmazın kaydının uygunluğu saptanmıştır.
KIYMET TAKDİRİNE KONU TAŞINMAZLARIN CİNSİ VE NİTELİĞİ:Söz konusu parselin içinde 2 adet yapı bulunmaktadır.
i-) Market : Söz konusu parselin cephe aldığı Lüleburgaz-Pınarhisar Yolundan bakıldığında köşe parsel niteliği taşıyan parselin yol tarafında bulunan yapı, yığma kagir niteliğinde olup, market olarak kullanılmaktadır. 21 m2 yüz ölçümündeki iş yerinin tabanı seramik, duvarları fayans ile kaplıdır. Yola bakan ön cephesi alüminyum doğrama camekanlıdır. Ayrıca demir doğramadan kepenk yer almaktadır. İş yerinin çatısı Marsilya tipi kiremit ile kaplıdır.
ii-) Kahvehane : Söz konusu parsele cephe aldığı yoldan bakıldığında, marketin arka tarafında ve bitişik konumda, diğer yola cepheli,tek katlı yığma kagir niteliğinde, çatısı Marsilya tipi kiremit ile kaplı, sundurma tarafı eternit malzeme ile kaplı, 40 m2 taban alanında yapı bulunmaktadır. Kahvehane olarak kullanılan yapının zemini seramik ile kaplı, duvarları kireç boyalıdır. Pencere doğramaları pvc malzemedir.
iii-) Büfe :Kahvehane olarak kullanılan yapıya bitişik konumda, tek katlı yığma kagir niteliğinde, 24 m2 taban alanında çatısı eternit malzeme ile kaplı, yola bakan cephesi alüminyum doğrama camekanlı, halihazırda tadilat, tamirat yapılan yapı yer almaktadır.
iv-) 2771 numaralı parsel :Kıymet takdirine konu parsel köy yerleşik alanı içindedir. Köyde bulunan tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Geometrik şekli dikdörtgeni andırmaktadır. Topoğrafik yapısı düzdür. Lüleburgaz-Pınarhisar yolu üzerinde olup, köşe parsel niteliği taşımaktadır. Köy meydanında yer almaktadır. Çevresinde kahvehaneler, marketler vb. işletmeler bulunmaktadır. Albenisi olan bir konumdadır.
Yüz ölçümü : 376,00 m2
Kıymeti : 210.458,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 2772 Parsel, CEYLANKÖY Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevki, TAPU KAYDI:Tapu Sicil Müdürlüğü'nün dosyaya gönderdiği tapu kaydına göre, söz konusu taşınmaz; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Ceylanköy Köyü, Köy içi Mevki, alanı 28,00 m2 olan, 2772 numaralı parseldeki, kargir dükkan ve arsasının CANSU PEKCAN adına kayıtlı olduğu belirtilmiştir.
İMAR DURUMU:Kırklareli İl Özel İdaresi, İmar ve kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, söz konusu taşınmaz köy yerleşik alanı içinde kaldığı, 2 kat, hmax:6,50m, Emsal: 0.60 olacağı, zemin katın tarım araçlarına yönelik depolanması için kullanıldığı yapılarda hmax: 7,50 m olacağı belirtilmiştir.
HUDUDU VE SAHASI:Beraberimizde getirdiğimiz söz konusu parselin paftasının yerine tatbikinde taşınmazın kaydının uygunluğu saptanmıştır.
KIYMET TAKDİRİNE KONU TAŞINMAZLARIN CİNSİ VE NİTELİĞİ:Söz konusu parselin içinde 1 adet yapı bulunmaktadır.
i-) İş yeri: Söz konusu parsel Lüleburgaz-Pınarhisar Yolu üzerindedir. Tek katlı yığma kagir niteliğinde olup, Köfteci olarak kullanılmaktadır. 22 m2 yüz ölçümündeki iş yerinin tabanı seramik, duvarları fayans ile kaplıdır. Yola bakan ön cephesi alüminyum doğrama camekanlıdır. Ayrıca demir doğramadan kepenk yer almaktadır. İş yerinin çatısının bir kısmı Marsilya tipi kiremit ile kaplı, bir kısmı arguazlı mebran ile kaplıdır.
ii-) 2772 numaralı parsel: Kıymet takdirine konu parsel köy yerleşik alanı içindedir. Köyde bulunan tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Geometrik şekli dikdörtgeni andırmaktadır. Topoğrafik yapısı düzdür. Lüleburgaz-Pınarhisar yolu üzerindedir. Köy meydanında yer almaktadır. Çevresinde kahvehaneler, marketler vb. işletmeler bulunmaktadır. Albenisi olan bir konumdadır.
Yüz ölçümü : 28 m2
Kıymeti : 50.870,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/247 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR