LADİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ladik Bahşi mahallesinde 146 m2 dükkan icradan satılıktır

LADİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891695
Şehir : Samsun / Ladik
Semt-Mahalle : BAHŞİ MAH. / LADİK
: 146
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/51 Talimat
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
LADİK HÜKÜMET KONAĞI İÇİ İCRA MÜDÜRÜ ODASI LADİK SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LADİK
İCRA DAİRESİ

2018/51 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Ladik İlçe, 316 Ada, 19 Parsel, BAHŞİ Mahalle/Köy, TAŞOVA YOLU Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Bahşi Mahallesi Taşova Yolu Mevkii 316 Ada, 19 Parsel A Blok Zemin Kat 2 Nolu bağımsız bölümdür. Adresi ise Bahşi Mahallesi Taşova Yolu Mevkii Akdağpark Evleri Sitesi A Blok Zemin Kat No:2 Ladik/SAMSUN adresindedir. Taşınmaz karkas yapı sisteminde yapılmış olan bodrum kat+zemin kat+dört normal kattan oluşan binada bulunmaktadır. Yaklaşık 146,20 m2 dir. Taşınmazın iç duvarları ile tavanları boyalıdır. Dükkan ve deponun zeminleri seramik kaplıdır. Dükkanın dış kapısı aleminyum kapıdır. Pencereleri genel olarak plastik doğramadır. Dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. İç merdiven duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır. İç merdiven zeminler mermer kaplamadır. İç merdivenlerinde demir korkuluk bulunmaktadır. Bina dış giriş kapısı çelik doğramadır. Bina da çatı mevcuttur ve asansör bulunmaktadır.
Adresi : Bahşi Mah. Taşova Yolu Mevkii Akdağpark Evleri A Blok Zemin Kat No: 2 Ladik Samsun Ladik / SAMSUN
Yüzölçümü : 146,2 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLAINDA KONUT ALANI AYRIK NİZAM A-5 KONUT ALANINDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 17.09.2014 TARİH 1549 YEVMİYE NO İLE
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : LADİK HÜKÜMET KONAĞI İÇİ İCRA MÜDÜRÜ ODASI LADİK SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR