KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da 38 m² dükkan icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988885
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
: 38
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 03.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2542 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KUŞADASI İCRA DAİRESİ
2018/2542 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar mahallesi, Köyaltı mevkii, 704 Ada, 1 Parsel, A Blok, Zemin Kat. Bağ. Böl. No:55 Nolu Bağımsız Bölüm Davutlar Güzelçamlı karayolu üzerinde Davutlardan güzelçamlıya çıkışta yolun kara tarafında yer alan Esin Sitesi dahilinde A Blok zemin kat dükkandır. Bloğun yola göre arka cephesinde kalmaktadır ve site içerisine cephelidir. Davutlar mahalle merkezine yaklaşık 1500 mt. , denize 3 km mesafededir. Yakın çevresinde yeni yapılaşmalar mevcut olup mahallenin gelişme alanı içerisindedir. Bulunduğu noktada halihazırda ticari hareketlilik zayıf olmakla birlikte orta vadede tamamı ile yerleşik alan içerisinde kalma ihtimali yüksektir. Bina içerisindeki konumu itibari ile site içerisine baktığından ve dışarından girişlerin şifreli kapı ile yapılmasından ticari olarak site sakinlerine hitap edecek tarzdaki işlere uygundur.Ulaşımı rahattır. Altyapı hizmetlerinden faydalanır.Projesine göre 38 m2 kullanım alanlıdır.İçerisinde wc mevcuttur.Zeminler seramik kaplıdır.Duvarlar alçı sıvalıdır.Dış cephe camekan şeklinde alüminyum doğramadır. Site içi ortak mahaller taş karo kaplı tapuda dükkan vasıflı taşınmaz

Adresi : Davutlar Güzelçamlıya Çıkışta Esin Sitesi A Blok Zemin Kat. Bağ. Böl. No:55 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 4.652,48 m2

Arsa Payı : 33/4652

İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam 4 Kat Zemin Ticaret + Konut ve Ayrık Nizam 3 Kat Konut

Kıymeti : 90.000,00 TL

KDV Oranı : %8 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2542 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR