KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Atalar Mahallesi'nde 57 m² işyeri icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997875
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : ATALAR MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
: 57
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 15:15
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 153 Ada, 6 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle, Sazaklar Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm; İşyerinin bulunduğu bina, bodrum, zemin ve 2 normal katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Binanın bodrum katında kapalı otopark alanı, zemin ve normal katlarında 4'er adet iş yeri nitelikli bağımsız bölümlüdür. Binanın ana giriş kapısında alüminyum doğrama kapı, ortak alan sahanlık ve merdivenlerde mermer kaplaması ve merdiven korkuluklarında alüminyum doğrama kullanılmıştır. Binanın dış cephesinde, tüm katlarında ısı yalıtımı yapılmış ve dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın kuzey, güney ve doğu yönlerine cephesi bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı ve mesken nitelikli 2,3 ve 4 katlı müstakil yapılı binalar, eğitim kurumları, ticari nitelikli 2,3 ve 4 katlı binalar ile kısmen boş durumdaki arsalar bulunmaktadır.Satışa esas 6 nolu bağımsız bölüm, binanın 1. katın güneybatı tarafında konumludur. İş yerinin girişinde çelik kapı, pencere doğramalarında pvc doğrama, iç kapılarında Amerikan panel kapı, yer döşemelerinde laminant parke, mutfakta mdf dolgulu dolap ile mermerit tezgah, banyoda lavabo, klozet ve duş bulunmaktadır. Meskenin güney yönüne cephesi bulunmaktadır. İş yeri, salon+mutfak, 1 oda, banyo-wc, antre ve 1 balkondan meydana gelmektedir. İş yeri ortak alanlar hariç brüt 57m2, net 50m2 kadar olduğu tespit edilmiştir. İş yerinin ısıtmasında doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer sistemi bulunmasına rağmen henüz klima kullanılmaktadır.
Adresi : Atalar Mah.Şan Sok.No:20 K:1 D:6 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 64/712
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre parselin yol cephesindeki küçük bir bölümü imar yolunda bulunmakla birlikte kalan alanı,blok nizam,Hmaks:3 kat ve 9,50m.ile 0,40+040/1,20+0,40 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan ticaret imarına sahiptir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR