KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Tarla Mahallesi'nde asma katlı, depolu 144 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005920
Şehir : Konya / Selçuklu
: 144
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 11.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3261 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2017/3261 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
A) Tapu Kaydı Bilgileri:
Dosya içerisindeki mevcut tapu kaydında; Konya ili, Selçuklu İlçesi Tarla Mahallesi 467ada 39 parsel, 144,55 m2 yüzölçümlü , 1/4 arsa paylı, Zemin kat 1 nolu Bağımsız bölüm, asma katlı depolu dükkan nitelikli taşınmaz olduğu, tapunun 5.cilt, 403.sayfasında borçlu adına tam hisse kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:
Keşfi yapılan taşınmaz Selçuklu İlçesi, Ferhuniye Mahallesi, Kocatepe Sokak, No:24A adresindedir. Taşınmazla ilgili kroki ve resimler raporun ekinde gösterilmiştir.Selçuklu İlçesi Ferhuniye Mahallesi. Necatibey Sokak, Kocatepe Sokak ve Tınaztepe sokaklarla çevrili durumdadır.Taşınmazın kuşbakışı Konya merkeze 920 m, Konya Numune Hastanesine 120 m, Alaaddin Tepesine 570 m, Mevlana Müzesine 1,30 km mesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri:
Dosya içerisinde mevcut Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 22/03/2018 tarih 1114 sayılı İmar Durum Belgesi incelendi. Kesifi yapılan ana taşınmazın imar planında, 3 kat mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir.
D) Taşınmaz Özellikleri:
Dava konusu taşınmaz ; zemin katta 24A kapı numaralı taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Duvarları sıva üzeri boyalıdır. Tabanı mermer kaplamalıdır. Tavanı asma tavanlıdır. Depoya iniş arka bölümden demir doğrama merdiven ile sağlanmaktadır. Isıtma şekli kaloriferlidir. Arka tarafta ayrı bölme ile atölye kısmı oluşturulmuştur. Elektrik ve su tesisatları döşeli ve aktiftir. Doğuya bakan tek cepheli dükkan deposu ile birlikte toplamda yaklaşık net 85 m2, brüt 100,00 m2 dir. Taşınmaz betonarme iskelet sistemine sahip olup ruhsatı 1990 yılında alındığı ; binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı, yapı bedelinden düşülerek hesaplanmıştır. Keşif sırasında kiracının mevcut olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU KARATAY KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
A) Tapu Kaydı Bilgileri:
Dosya içerisindeki mevcut tapu kaydında; Konya ili, Selçuklu İlçesi Tarla Mahallesi 467ada 39 parsel, 144,55 m2 yüzölçümlü , ¼ arsa paylı, 2. kat 3 nolu Bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz olduğu, tapunun 5.cilt, 406.sayfasında borçluadına tam hisse kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:
Keşfi yapılan taşınmaz Selçuklu İlçesi, Ferhuniye Mahallesi, Kocatepe Sokak, No:3 adresindedir. Taşınmazla ilgili kroki ve resimler gösterilmiştir.
Selçuklu İlçesi Ferhuniye Mahallesi. Necatibey Sokak, Kocatepe Sokak ve Tınaztepesokaklarla çevrili durumdadır.
Taşınmazın kuşbakışı Konya merkeze 920 m, Konya Numune Hastanesine 120 m, Alaaddin Tepesine 570 m, Mevlana Müzesine 1,30 km mesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri:
Dosya içerisinde mevcut Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 22/03/2018 tarih 1114 sayılı İmar Durum Belgesi incelendi. Kesifi yapılan ana taşınmazın imar planında, 3 kat mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir.
D) Taşınmaz Özellikleri:
Dava konusu taşınmaz ;bodrum katı, zemin katı ve 3 adet normal katı vardır.Blokta asansör yoktur , bodrum katta sığınak ve kömürlük, zemin katta depolu dükkan, 3 adet normal daire, çatı katında dubleks daire eki bulunmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama , giriş merdivensahanlıkları , merdiven basamakları mermer döşeli, duvarları sıva üzeri boyalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Bina dış duvarları yalıtımlı, sıva üzeri boyalıdır.Kıymet takdiri yapılan 3 bağımsız bölüm nolu mesken 2.katta bulunmaktadır.Taşınmazıngiriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap doğrama kapı , pencereleri ahşap doğramalıdır. Taşınmaz 2 oda , 1 salon , balkon,mutfak, banyo, lavabo- wc, antre , gece holü bulunmaktadır. Taşınmazın salon ve oda tabanları laminant parke,duvarları sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların tavanları normal tavan ve boyalıdır. Antre, mutfak ve hol zemin seramik kaplanmış, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Banyo ve wc duvar ve zeminleri seramik fayans döşeli, banyoda klozet, lavabo vardır. Mutfakta alt ve üstdolap,mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanslı, tavan ve duvarlarısıva üzeri boyalıdır. Çatı katında bulunan daire tek odalı , lavabo, Wc, banyo , arka kısımda açık mutfak, terastan oluşmaktadır. Zeminleri seramik kaplama , duvarları sıva üzeri boyalıdır. Banyo duvarları seramik kaplıdır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı , merkezi sistemlive panel radyatörlüdür. Dairenin normal dairenin yaklaşık kullanım alanı net 85 m2, brüt 100 m2 olup , 1990 yılında yapımına başlanmış , 28 yıllık bir bina olduğu belirlenmiştir. Dubleks dairenin yaklaşık kullanım alanı net 65 m2, brüt 80 m2 dir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3261 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR