KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Selçuklu'da dükkan mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073882
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : NİŞANTAŞ MAH. / NALÇACI
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 30.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/93 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 09:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/93 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, 10 mahalle, 3067 Ada, 132 Parsel, Zemin kat 6 Bağımsız Bölüm numaralı dükkan nitelikli taşınmaz; Doğu cepheli yaklaşık brüt 31,00 m² alanlıdır.
Dükkanın ön cephesi demir doğrama camekandır. Dükkanın zemini karo kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Arka kısmında mutfak nişi bulunmaktadır. Mermer tezgah ve lavabosu vardır. Asma kata çıkış merdiveni profil doğrama ve demir korkulukludur. Asma katta pvc doğrama ile bir oda ve ve wc bölümü vardır. Asma katın tabanı betondur. Lavabo ve wc kısmının tabanı seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Isınma sistemi kombi kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmazın da içerisinde bulunduğu ana yapı ve Şahinağa ve Nalan sokaklara cepheli bulunmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde zemin katı ticari olan, normal katları mesken olarak kullanılan apartman vardır.
Adresi : Nişantaşı Mahallesi, Şahinağa Sokak No: 10E Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 31 m2
Arsa Payı : 31/7360
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı plan ve proje Müdürlüğünün 04.09.2019 tarih, E.34748 sayılı yazıları eki imar durum belgesine göre Selçuklu İlçesi, 10 Mahalle, 3067 ada, 132 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 6 kat blok ticaret alanına isabet etmektedir. Taşınmaz imar uygulaması görmüş imar parselidir. Taşınmazın üzerindeki yapıya ait 1987 tarih 24/7sayı numaralı inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/93 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR