KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da dükkan icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024960
Şehir : Konya / Selçuklu
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4693 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/4693 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 28837 Ada, 10 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, 24 Nolu Bağımsız Bölüm Konya ili, Selçuklu ilçesi, Özlem Mahallesi, 36 cilt, 3489 sayfa, 28837 ada 10 parsel numaralı, 17.201,00m2 yüzölçümlü, arsa vasıflı ana taşınmazda, kat irtifakına göre B Blok, 2.giriş, zemin kat, 24 nolu bağımsız bölüm numaralı, 27/17201 arsa paylı depolu dükkan vasıflı taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Satışa konu dükkan bodrum+ zemin+11 normal katlı apartmanın zemin kat B blok 2. giriş 24 nolu bağımsız bölüm numaralı taşınmazın ön cephesi alüminyum doğrama camekandır. Dükkanın zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanı karolam asma tavandır. Elektrik ve su tesisatı döşeli ve merkezi sistem kaloriferlidir Dükkanın zemin kat net alanı 56,10 m2 ve kuzey cephelidir ve boş durumdadır.
Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, küçük sanayi bölgelerine, ana yollara ve merkeze yakındır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak merkeze yakındır. Otogar, havalimanı, büyük organize sanayi bölgelerine, kampüs alanlarına uzak durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır.
Adresi : Kılınçarslan Mahallesi Şehit Adnan Demir Sokak No:1/F Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 17.201 m2
Arsa Payı : 27/17201
İmar Durumu :Taşınmaz ticaret sahasına isabet etmekte, imar parselidir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4693 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR