KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da dükkan icradan satılıktır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00930103
Şehir : Konya / Selçuklu
: 12
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 18.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12759 Esas
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2017/12759 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Konya İl, Selçuklu İlçe, 13902 Ada, 4 Parsel, 2. MAHALLE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm ana taşınmaz konum olarak vatan caddesi ve şehit ömer taşer sokağa cepheli konumdadır. Üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilen kargir 6 katlı apartman olup zemin katı, ticari normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamanlanmış durumdadır. Bölgedeki yapılaşmalar genel olarak altlar ticari normal katları ise mesken olarak kullanılmakta olup binalar ortalama 30-40 yapılaşmalardadır. Keşif tarihinde dükkanda herhangi bir ticari faaliyetin olmadığı görülmüş, taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezi durumda olup alışveriş ve iş merkezlerine sosyal donatı alanlarına resmi kurumlara sağlık merkezlerine eğitim kurumlarına yakın konumdadır. Üniversite kampüs alanlarına otogara büyük organize sanayi bölgelerine havalimanına ve şehrin diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde opet biberci petrol atiker imam hatip ortaokulu hazım uluşahin iş merkezi ile birlikte vatan caddesi ve millet caddesi üzerinde yoğun iş yerleri bulunmaktadır. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam odlarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup şehrin bir çok yerine yürüme mesafesindedir. Ulaşım minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Taşınmaz kültür parka 800 metre alaaddin tepesine 1,1 km. Anıta 935 metre YHT garına 900 metre otogara 8,9 km selçuklu belediyesine 8,4 km ve vilayet merkezine 1,8 km mesafededir. Taşınmaz kuzey batı cepheli zemin kat 9 bağımsız bölüm numaralı dükkan net 12,84 m² alanlıdır. Onaylı mimari projesine göre ve emsal dükkana göre dükkanın giriş kısmı ve ön cephesi demir doğrama camekandır. Dükkanın zemini yerinde dökme mozaik kaplı duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Isıtma sistemi merkezi sistem kaloriferli olsa da merkezi sistem çalışmadığı için diğer dükkanlar klima ile ısınma sağlandığı tespit edilmiştir. Dükkanın bulunduğu ana taşınmaz bodrum zemin 4 normal katlıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır. Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Adresi : Nişantaşı Mah. Vatan Cad. No:40G Selçuklu / KONYA,

Yüzölçümü :1.062 m2,

Arsa Payı : 3/200, ( tam hisse)

İmar Durumu: İnşaat tarzı belediyeden alınan imar durum belgesine göre 1/1000 ölçekli imar planında 6 kat Blok mesken sahasına isabet etmektedir. E: 0,40 hmaks: 7,50 olarak belirtilmiştir. taşınmaz imar uygulaması görmüş imar parseli durumundadır.

Kıymeti : 40.000,00 TL,

KDV Oranı: %18,

Kaydındaki Şerhler : dosyasında


1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12759 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR