KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001491
Şehir : Konya / Selçuklu
: 188
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 23.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12160 ESAS
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/12160 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, DİKİLİTAŞ Mahallesinde kain, tapunun 16772 Ada, 8 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının ZEMİN KAT A GİRİŞ 7 NOLU DEPOLU DÜKKAN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.
Satışa konu taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz Rağbet Sokak cephelidir. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta bina vardır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, resmî kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, ana yollara yakın, Otogara, havaalanına, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Ana taşınmazın yakın çevresinde; batısındaki Veysel Karani Caddesine 70m, kuzeyindeki Özel Farabi Hastanesine 300m, Yeni İstanbul Caddesine ve tramvay hattına 500m uzaklıktadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine minibüs, tramvay ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmaz; Otogara 3 km mesafededir.
Satışa konu taşınmaz; B+Z+3 katlı apartmanın zemin katında bulunan depolu dükkândır. Onaylı projesine göre, bodrum katı 75,21 m², zemin katı 113,66 m² olmak üzere, toplam net kullanım alan 188,87 m² dir. Dış camekanı alüminyum doğramadan imaldir. Dükkân tabanı seramik kaplamadır. Duvarlar alçı sıva üzeri boyalı olup, tavanlar asma tavan panelleri ile kaplıdır. Dükkân içinde tuvalet ve lavabo bulunmaktadır. Projesinde olmamakla beraber mutfak nişi yapılmıştır. Mutfak nişinde, alt ve üst mutfak dolabı ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Dükkân zemin katında, (sonradan alüminyum camekanlar ile bölme oluşturmak sureti ile) 2 adet yazıhane oluşturulduğu görülmüştür. Çift cepheli olup, kuzey ve batı cephelidir. Kalorifer tesisatı döşeli olup, doğalgaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Kosova Mahallesi Rağbet Sokak No:8A Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 1.801 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında 4 Kat Ayrık Mesken Sahası alanı
içerisinde yer almaktadır. İnşaat ruhsat tarihi 18.09.2013 tür.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanı Kararı gereğince belirlenmiş olup,
Kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (kesinleşme &teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır), 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12160 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR