KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947580
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF MAH. / AYDINLIK
: 440
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1523 ESAS
Muhammen Bedeli
:
950000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z18-19 MÜZAYEDE SALONU KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2017/1523 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Konya ili, Selçuklu ilçesi, Hocacihan mah, 201 cilt, 19862 sayfada 15155 ada, 19 parselde 1.156.00 m2 yözölçümlü Karkas Apartman ana taşınmaz nitelikli Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölüm niteliği depolu dükkan olan 13/65 arsa paylı adresi Mehmet Akif Mahallesi Hadimi caddesi No: 61/A Selçuklu Konya'dır.Taşınmazın imar durumu: Taşınmazın 5 kat blok mesken sahasına isabet ettiği, Taks: 0,30, Kaks: 1,50 ön bahçe çekme mesafesi 5 metre, komşu bahçe çekme mesafesi 3 metre kat yüksekliği 5 kat taşınmaz 3194 sayılı yasanın uygulanması sonucunda oluşmuş imar parseli olduğu kat mülkiyetine geçilmiştir,Bağımsız bölümün özellikleri: Taşınmazın ana giriş kapısı ön cepheleri alüminyum camlı çerçeve mevcuttur. Dükkana Girişte mermer kaplama 3 sıra merdiven mevcuttur. duvarları alçı sıva üzerine saten boyalıdır. tabanları seramik kaplıdır. giriş katta bulunan taşınmazda idari oda, sınıflar,mutfak bölümü, öğretmen odası, lavabo ve Wc bulunmaktadır. iç kapıları demir ve alüminyum doğrama kapılardır. mutfak bölümünde alt ve üst mutfak dolapları,mermer tezgahı bulunmaktadır. taşınmazın tavanları kartonpiyer çerçeveli sıva üzeri boyalıdır. Lavabo wc kapıları ahşap doğrama kapı duvarları ve tabanı seramik kaplıdır. bodrum katına alüminyum doğrama, mermer kaplama merdiven ile ulaşılmaktadır. depo olarak kullanılmakta zeminleri seramik kaplama duvarları sıva üzeri boyalıdır. bürüt kullanım alanı yaklaşık 440 m2 dir. Elektrik su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. mesken merkezi sistem kaloriferli, doğal gazlıdır. Taşınmaz betonarme iskelet sistemine sahip olup 2005 yılında 16/34 numaralı yapı ruhsatı alınmıştır.Taşınmazın konumu: Meskenin mücavir etrafında imarlı yapılaşmaların tamamlandığı ve Selçuklu ilçe merkezinde ve talep gören gelişmeye devam eden bölgesindedir.Taşınmazın etrafında genel olarak zemin katları işyeri üst katları mesken olan 4-5 katlı yapılaşmalar bulunmaktadır. taşınmaz sit alanından dolayı kısıtlılığı olmadığı, ses ve hava kirliliği yaran organize sanayi bölgesinden uzaktadır.Mesken iş merkezlerine sağlık tesislerine hastanelerine kesmi kurumlara alışveriş merkezlerine sosyal donatı alanlarına eğitim kurumlarına ana cadde ve yollara çok yakın konumdadır. taşınmazın bulunduğu bölgenin elektrik yol su ve kanalizasyon doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri tam olarak tamamlanmış olup gelişmekte olan ulaşım yönüyle toplu taşıma güzergahına çok yakındır. Taşınmaz kuşbakışı çevre yolu caddesine 1,2 km Dr Faruk Sükan kadın doğum ve çocuk hastanesine 1,8 KM. Konya şehirler arası otobüs terminaline 5,5 km, Merkez Alaaddin tepesine 4 km Konya sivil havaalanına 12,1 Km Mevlana müzesine 5,3 km uzaklıktadır.
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z18-19 MÜZAYEDE SALONU KARATAY KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1523 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR