KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 75 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075090
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5415 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI, BBLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2016/5415 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 18566 Ada, 2 Parsel, HOCACİHAN Mahalle/Köy, zemin / 1 Nolu Bağımsız Bölüm Borç konusu taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 18 yıllık olup, parselde bir adet blok bulunmaktadır. 2 parselde üzerinde bulunan ana gayrimenkul 464,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, blokta zemin katta 1 adet dükkan olup, üst katlarda 1 adet daire ve çatı katta da 1 adet kapıcı dairesi bulunmaktadır. Söz konusu dükkanın bulunduğu binanın ana giriş kapısı çelik kapı, dış giriş ve garaj kapıları ile; merdiven korkulukları ise; profil doğramadır. Binanın giriş kısmının zemini ve duvarları ile iç ve dış merdiven basamakları mermer kaplama olup, binanın dış cephesi 1 m'ye kadar mermer kaplama, geri kalan kısımları komple cam karo mozaik kaplama yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Parsel üzerinde bulunan binanın etrafı komple beton duvar yapılmış olup, bloktaki iki dükkanda bahçe içerisinde kalmaktadır. Binanın bahçesinde çevre düzeni, otopark ve ağaçlandırma yapılmış olup, giriş bahçe ve tretuvar kısımları karo mozaik kaplama yapılmıştır. Kıymet takdiri yapılan, borç konusu taşınmazın zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu dükkan nitelikli işyeri olduğu, yaklaşık yüzölçümü; brüt 90.00 m2, net 75 m2 civarındadır. Dış cephedeki kapı ve pencere doğramaları komple alüminyum doğrama yapılmıştır. Isınma şekli binanın kaloriferli olup, doğalgazlıdır. İşyerinin, giriş ve iç kısımlarının komple zemin kaplaması fayans kaplama, duvarları ve tavanı sıva üstü boya yapılmıştır. Arka kısmında lavabo-wc bulunmaktadır. Üç cepheli olan işyeri; Ali Karakaya adına kayıtlıdır. Kıymet takdiri yapılan 1 bağ. bölüm nolu dükkan binanın komple zemin katındaki dükkandır. Dükkana keşif sırasında kapalı olduğu için girilememiş olup, dükkan camlardan görülebilmiştir. Dükkan boş ve kullanılmamakta olup, içerisinde çeşitli malzemeler bulunmaktadır.
Adresi : Mehmet Akif Mah. Eraslan Sok. No:21/A Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 75 m2 dükkan
Arsa Payı : 2/5
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesinden 2000 yılı, 18/20 sayılı inşaat ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hacizler mevcut olup, hacizli dosyamızdan satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, BBLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 18566 Ada, 2 Parsel, HOCACİHAN Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Borç konusu taşınmazın bulunduğu, Bina yaklaşık 18 yıllık olup, parselde bir adet blok bulunmaktadır. 2 parselde üzerinde bulunan ana gayrimenkul 464,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, blokta zemin katta 1 adet dükkan vardır. Üst katlarda 1 adet daire ile çatı katında 1 adet kapıcı dairesi bulunmaktadır. Söz konusu dükkanın bulunduğu binanın ana giriş kapısı çelik kapı, dış giriş ve garaj kapıları ile; merdiven korkulukları ise; profil doğramadır. Binanın giriş kısmının zemini ve duvarları ile iç ve dış merdiven basamakları mermer kaplama olup, binanın dış cephesi 1 m'ye kadar mermer kaplama, geri kalan kısımları komple cam karo mozaik kaplama yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Parsel üzerinde bulunan binanın etrafı komple beton duvar yapılmış olup, bloktaki iki dükkanda bahçe içerisinde kalmaktadır. Binanın bahçesinde çevre düzeni, otopark ve ağaçlandırma yapılmış olup, giriş bahçe ve tretuvar kısımları karo mozaik kaplama olduğu, Borç konusu 2 bağımsız bölüm nolu daire; Z+1. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 155.00 m2, net ise; 100 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, gece holü, lavabo-wc, banyo ve 4 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin ana giriş kapısı çelik kapıdır. Daire iç kapıları ve pencereleri ahşap doğrama olup pencereler çift camlıdır. Salon ve odaların zemini tahta kaplama olup, cilalıdır. Mutfak, antre, gece holü ve ıslak hacimlerin zeminleri ise seramiktir. Salon, odalar ve mutfağın duvarları saten alçı üzeri boyalı olup, lavabo-wc ve banyonun duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolabı ve mermer tezgahı, antrede vestiyer, banyoda klozet ve lavabo bulunmaktadır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Dört cepheli olan daire Ali Karakaya adına kayıtlıdır. Keşif sırasında daireye kapalı olduğu için girilememiş ve daire gezilememiştir.
Adresi : Mehmet Akif Mah. Eraslan Sok. No:21/1 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 100 m2 Mesken
Arsa Payı : 3/5
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesinden 2000 yılı, 18/20 sayılı inşaat ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hacizler ve ipotek mevcut olup, haciz dosyamızdan satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, BBLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 28842 Ada, 5 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, zemin / 2 Nolu Bağımsız Bölüm borç konusu taşınmazın bulunduğu, bina yaklaşık 7 yıllık olup, tek bloktan oluşmaktadır. 5 parselde bulunan ana gayrimenkul 348,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, bloğun, zemin katında 2 adet dükkan, üst katlarda toplam 6 adet normal daire bulunmaktadır. Söz konusu dükkanın bulunduğu binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binanın giriş kısmının zemini ve merdiven basamakları mermer kaplama olup, dış cephesi komple cam karo mozaik yapılmıştır. Parsel içerisindeki, dükkan önleri karo mozaik kaplama, arka bina giriş kısımları beton parke yapılıdır. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup yapılaşma tamamlanmıştır. Parselin etrafı çevrili olmayıp, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden 2011 yılı 525/220 sayılı İnşaat Ruhsatı bulunmakta ve binada kat irtifakı kurulu, henüz kat mülkiyetine geçilmemiştir. Borç konusu 2 bağımsız bölüm nolu depolu dükkan nitelikli işyeri, zemin katta olup, zemin katta 70 m2, bodrum eki deposunda 70 m2 olmak üzere toplam yüzölçümü brüt 140,00(70+70) m2, net ise; 115,00 m2 civarındadır. İşyerinin bodrum kata iniş merdiveni, mermer kaplamalı ve alüminyum korkuluklu betonarme olup, zemin kattaki dükkanın arka kısmı, alçıpan ile bölünüp, mutfak nişi, yemekhane ve lavabo-wc bölümleri de bulunmaktadır. Dükkanın dış cephedeki kapı ve pencere doğramaları komple alüminyum doğramalı, çift camlı yapılmıştır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olan işyerinin, zemin kaplaması zemin katın giriş büro ve yemekhane kısımları laminant kaplama, mutfak nişi, lavabo-wc ve bodrum eki depo kısımlarının zeminleri komple fayans kaplama, giriş büro kısmının duvarları alçı sıva üstü kağıt kaplama, diğer kısımlar alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-wc duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Giriş büro kısmının tavanları taş yünü asma tavan ve kenarları da spot ışıklı alçıpan asma tavan yapılmıştır. Mutfak nişi bölümünde alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgahı bulunmaktadır. Güney-doğu cepheli olan işyeri; Ali Karakaya adına kayıtlıdır. İşyerine keşif sırasında girilebilmiş olup, dükkan gezilebilmiştir. İşyerinde Nazar Gayrimenkul adında emlak işi yapılmakta ve kiracı tarafından kullanılmaktadır.
Adresi : Kılıçarslan Mah. Hüzzam Sok. No:3BSelçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 115 m2 depolu dükkan
Arsa Payı : 39/348
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesinden 2011 yılı 525/220 sayılı inşaat ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hacizler mevcut olup, hacizli dosyamızdan satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, B BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. KDV' de yapılacak değişiklik durumunda, son belirlenen KDV. Oranı uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK ' nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5415 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR