KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Selçuklu'da 102 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051469
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9900 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 14:10
Satış Yeri
:
Cemil Çiçek Caddesi Adalet Sarayı Binası B BLOK ZEMİN KAT Mezat SALONU Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2016/9900 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 20551 Ada, 1 Parsel, YAZIR Mahalle, Yazır Mevkii, 57 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz üzerinde, mimari projesine ve imar durumuna uygun olarak yapılan tapu kaydında belirtilen 6 katlı iş merkezinin olduğu görülmüştür.Ana taşınmaz konum olarak Elmalı Hamdi Hoca caddesi, Sultan, Şanlı ve Şht Erkan Özbalcı sokaklara cepheli konumdadır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, şehir merkezine uzak durumdadır. Ancak yakın çevresinde iş merkezi, AVM merkezleri ve caddeler üzerinde çok sayıda iş yerleri bulunmaktadır..Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Yapılaşmalar zemin katlar ticari, normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri (Elektrik, Yol, Su Kanalizasyon ve Doğalgaz gibi) tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır.Ulaşım durumu her türlü toplu ulaşım araçları ile her yöne gidilebilir. Otobüs, Minibüs ve Tramvay ile ulaşım sağlanmaktadır.Kıymet takdirine konu dükkân 4 oda, mutfak, 2 wc, bay-bayanantre/bekleme salonundan oluşmaktadır. Odaların tabanı seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Giriş kısmı alüminyum doğrama, iç kapılar Amerikan panel ve boyalıdır. Bay- bayan wc ve lavabo tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta suni mermer tezgâhın altında dolap mevcuttur.Isınma merkezi doğalgaz ve petekler panel radyatördür.Ana yapı bodrum+6 katlı iş merkezinin giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı seramik, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, alçı sıva üzeri boyalı,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi giydirme cephelidir. Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür.
Projesine göre dükkan 102,34 m² net alanlıdır.

Adresi : Yazır Mahallesi Sultan Caddesi Reyhan İşhanı Kat:3 No:311 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 9.211 m2
Arsa Payı : 52/4000
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Caddesi Adalet Sarayı Binası B BLOK ZEMİN KAT Mezat SALONU Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9900 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur..

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR