KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Sakarya Mahallesi'nde depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034313
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / AYDINLIK
: 274
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 02.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14489 Esas
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/14489 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Işık Mahallesinde kain, tapunun 2448 Ada, 122 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının ZEMİN KAT 1 NOLU DEPOLU DÜKKAN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 20 yıllık olup, Kuzey, Güney ve Doğu cephelidir. Taşınmazın bulunduğu Sakarya Mahallesinde hem mesken ve hem de işyerleri bulunmakta olup, bölgenin altyapı çalışmaları tamamlanmıştır.Satışa konu Zemin Kat 1 numaralı Depolu Dükkan vasıflı taşınmazın zemin katı 177,28 m2, bodrum katı ise 97,28 m2 dir. Bina tek bloktan oluşmakta ve tek girişi bulunmaktadır. Dükkanın ön cephe tretuvarları karo mozaik, otopark kısımları kilitli parke ile kaplamalıdır. Arka kısımlarının etrafı beton bahçe duvarıyla çevrilmitir. Dava konusu dükkanın ana giriş kapısı ve dış cepha pencereleri alüminyum doğrama olup zemin kattaki yer döşemeleri seramik kaplama bodrum kattaki yer döşemeleri ise ahşap kaplamadır. Binada 1 adet tuvalet ve 1 adet lavabo mevcuttur. Tuvalet ve lavaboların duvarları yarıya kadar fayans kaplama, kapıları ise ahşap doğramadır. Zemin katın ve bodrumdaki depo bölümünün tüm duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, zemin katın tavanları alçıpan asma tavan ile yapılmıştır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli ve doğalgazlı olan işyerinin henüz kaloriferi bağlı değildir.
Adresi : Sakarya Mahallesi, Uluyayla Caddesi, No: 14A Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 530 m2
Arsa Payı : 8/24
İmar Durumu : " 3 Kat Blok Konut Alanı"na isabet etmekte olup, 3 kata imarlıdır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden 1998 yılı İnşaat Ruhsatı bulunmakta olup, binada Kat irtifakı kurulmuş, fakat henüz Kat Mülkiyetine geçilmemiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanı Kararı gereğince tespit edilmiş olup, ihale
Kesinleşme tarihindeki cari oran üzerinden tahsil edilecektir)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (Cumhurbaşkanı Kararı gereğince tespit edilmiş olup, ihale kesinleşme tarihindeki cari oran üzerinden tahsil edilecektir),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14489 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR