KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Özlem Mahallesi'nde 40 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962639
Şehir : Konya / Selçuklu
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KONYA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/391 Talimat
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY- KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/391 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Özlem Mahallesi 28989 Ada, 1 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, 39 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın 1/7 'sinin SATIŞI YAPILACAKTIR. Konya İli Selçuklu İlçesi Özlem Mahallesinde bulunan 28989 Ada 1 parsel nolu taşınmaz 1930,00 m² ve Betonarme 14 katlı Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmaz Zemin Kat 39 Nolu bağımsız bölüm DÜKKAN projesindeki yeri belirlenerek Kılınçarslan Mah. Ankara Sokak No:2/Cdeki Zemin kat Dükkan tapunun 19 cilt, 1822 sayfasında borçlu adınra 1/7 Hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz 02.10.2015 tarih ve 44531 yevmiye ile kat mülkiyetlidir.Taşınmaz Kılınçarslan Mahallesindeki 10 mt lik Ankara Sokak cepheli ve Eski sille Caddesine yakın konumlu 13 katlı yapıda zemin katta yer alan Dükkân olup halen kiracı bulunmaktadır. Taşınmaz yoldan 5 mt çekilerek yapılmış olan 26 Haziran 2013 tarihli onaylı mimari projesine göre Bodrum + 13 katlı yapıda yer alan taşınmazın bodrum katında kazan dairesi, sığınak ve 4 adet dükkân eki depo bulunmakta olup,zemin katında ise yol cephesine göre Anakara Sokak cepheli 4 adet dükkân ve Eski Sille Caddesine cephe 3 dükkân bulunmaktadır. 39 nolu bağımsız dükkân Ankara Sokaktan girişi bulunmaktadır. Taşınmazın 1.,2.,3.4.12. katında 3 adet olmak üzere 36 daire ve 7 dükkan bulunmaktadır.Bina ana yol dükkân cephesi ile Ankara Sokak tarafı açık giriş tarafı Site güvenliği ve kapı ile bölünmüş çevre düzenlemesi yapılmış olup, kalan arsa çevresi beton duvar ile çevrili dükkân olan cephe kısım açık bırakılmış diğer taraf beton duvar üzeri demir ferforje kapı ile bahçesi çevre düzenlemesi yapılmış, çeşitli ağaç ve çim ekili bakımlı durmada olup bahçede otopark tanzim edilmiştir. Dükkân cephesi kısmi Alüminyum cephe kaplaması ve Alüminyum doğrama olup tek cepheli dükkândır. Bina çevresi su basmana kadar mermer kaplı, ön bahçesi otopark ve taş parke kaplı bina dış cephesi mantolama üzeri boya ve dekoratif kaplamalıdır. Daire giriş bölümü taşınmazın sağ tarafındaki orta cephede yer almaktadır. Kiracı ikamet etmekle asma tavalı, zeminler seramik kaplı ve arka bölümde Projedeki yerinde lavabo wc vardır. Ayaklı lavabo ve duvarları tam boy seramik kaplıdır. Taşınmaz net kullanım Alanı: 40,36 m² olup Brüt Kullanım Alanı: 45,16 m² dir. Taşınmazın Elektrik, suyu olup, ısınması merkezi sistem, panel petek kaloriferlidir.
Adresi : Kılınçarslan Mah. Ankara Sokak No:2/C , Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 40,36 m2
Arsa Payı : 20/1930 olup borçlunun 1/7 hissesinin satışı yapılacaktır.
İmar Durumu : , İnşaat tarzı İmar Planında Ticaret ve Mesken Sahasında kalmakta,2013/1208-436 İnşaat ruhsatlıdır.14.01.2016 tarihli iskân ruhsatlı ve Kat Mülkiyetlidir.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhi mevcutur. Haciz dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY- KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/391 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR