KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Özlem Mahallesi'nde 344 m² depolu dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076973
Şehir : Konya / Selçuklu
: 344
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11267 Esas
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/11267 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, ÖZLEM Mahallesinde kain, tapunun 28849 Ada, 11 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının B BLOK, ZEMİN KAT 50 numaralı DEPOLU DÜKKAN vasıflı bağımsız bölümün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Eski Sille Caddesi ve Salimdede Sokak kesişiminde kalmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta apartmanlar vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze yakın durumdadır. Çevresinde yeni ve eski yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak zemin katları ticari üst katlar mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak resmî kurumlara, alışveriş ve sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, havaalanına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır.
Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Satışa konu taşınmaz; B+Z+12 katlı ana taşınmazın zemin katında bulunan depolu dükkândır. Onaylı projesine göre; zemin katı 276,00 m², bodrum katı 68,00 m² olmak üzere, toplam net kullanım alanı 344,00 m² dir. Dükkânın dış cephesinde alüminyum doğramadan imal camekanı ve tek girişi bulunmaktadır. Tek cepheli olup, kuzeydoğu cephelidir.Dükkân tabanı seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanı 60x60 asma tavan panelleri ile kaplanmıştır. Dükkân zemin katında tuvalet-lavabo bulunmaktadır. Tuvalet duvarları tavana kadar fayans, tabanı seramik kaplıdır. Bodrum dükkân içerisinde bulunan merdivenden inilmektedir.
Adresi : Kılınçarslan Mahallesi Eski Sille Caddesi Arma Liva Sitesi altı No:67A
Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 7.142 m2
Arsa Payı : 116414600/7142000000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır. İmar parametreleri; TAKSmax:0.25 ve E:2.10 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : Birinci satış günü %1 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır) İkinci Satış Günü %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, ŞEYH ULEMAÇAVUŞOĞLU Mahallesinde kain, tapunun 32804 Ada, 1 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının B BLOK 3. KAT 11 NUMARALI MESKEN VASIFLI Bağımsız bölümün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Aslanlı Kışla Caddesi ile Erol Sokak kesişiminde kalmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta apartmanlar vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır.Taşınmazın bulunduğu yer merkeze yakın durumdadır. Çevresinde yeni ve eski yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak zemin katları ticari üst katlar mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak resmî kurumlara, alışveriş ve sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, havaalanına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır.
Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs, tramvay ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+5 katlı olup, iki bloktan oluşmaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdivenlerde alüminyum korkuluk vardır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Sitede, güvenlik kulübesi, kapalı/açık otopark ve çocuk oyun alanları mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz; B+Z+5 katlı apartmanın 3. katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, giyinme odası, ebeveyn duşu, tuvalet, lavabo ve 2 balkon bulunmaktadır. Mesken net kullanım alanı 130,26 m² olup, ayrıca toplam 29,74 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 160,00 m² dir. Mesken giriş kapısı çelik kapı olup, giriş holünde vestiyer bulunmaktadır. Oda tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Oda duvarları kısmen alçı sıva üzeri boyalı, kısmen duvar kâğıdı kaplıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplıdır. Oda tavanlarında dekoratif alçıpan asma tavan bulunmaktadır. Islak hacimlerde; duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Mutfakta ankastre ürünlerin bulunduğu alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı mevcuttur.
Adresi : Çimenlik Mahallesi Erol Sokak Vuslat Konakları No:2B Kat:3/11
Karatay-KONYA
Yüzölçümü : 4.141,11 m2
Arsa Payı : 12282/576000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Konut Alanı içerisinde yer almaktadır. İmar parametreleri; Hmax:6kat, TAKS:0.30 ve E:1.80 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : Birinci satış günü %1 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır) İkinci Satış Günü %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, YAZIR Mahallesinde kain, tapunun 28908 Ada, 3 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının I BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU MESKEN VASIFLI Bağımsız bölümünün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz (parsel) konum olarak Kılıçaslan Caddesi ve Dr. Mustafa Akın Caddesi kesişiminde kalmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta apartmanlar vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır.Taşınmazın bulunduğu yer merkeze uzak durumdadır. Çevresinde yeni yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak zemin katları ticari üst katlar mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak resmî kurumlara, alışveriş ve sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, şehir merkezine, havaalanına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Ana taşınmazın yakın çevresinde; hemen güney karşısında Garanti Konutları ve Zirve Park Camii bulunmaktadır. Batısındaki TOKİ konutlarına 260 metre, Beyhekim Devlet Hastanesi?ne 1 km, Beyhekim Caddesi?ne 560 metre, doğusundaki Yeni İstanbul Caddesi?ne 1.6 km, Real Alışveriş Merkezi?ne 3.5 km, Valilik Binası ve merkeze ise 12.8 km uzaklıktadır.Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz; Otogara 3,5 km, YHT Garına 12 km mesafededir.
Satışa konu taşınmazın (bağımsız bölümün) bulunduğu ana yapı; B+Z+6 katlı olup, site içerisinde yer almaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdivenlerde alüminyum korkuluk vardır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Sitede; Güvenlik, Açık/kapalı Otopark, Kapalı Yüzme Havuzu, Hamam, Sauna, Fitness Salonu, Sinema Salonu, Mescit, Kapalı Oyun Alanları, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Kafeterya ve Yürüyüş Parkurları mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz; B+Z+6 katlı apartmanın yüksek zemin katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, giyinme odası, ebeveyn duşu, tuvalet, lavabo ve 2 balkon bulunmaktadır. Mesken net kullanım alanı 138,37 m² olup, ayrıca toplam 14,94 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 153,31 m² dir. Mesken giriş kapısı çelik kapı olup, giriş holünde vestiyer bulunmaktadır. Oda tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Oda duvarları kısmen alçı sıva üzeri boyalı, kısmen duvar kâğıdı kaplıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplıdır. Oda tavanlarında dekoratif alçıpan asma tavan bulunmaktadır. Islak hacimlerde; duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Mutfakta ankastre ürünlerin bulunduğu alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı mevcuttur. Merkezi sistem yerden ısıtma ile ısınmaktadır.
Adresi : Beyhekim Mahallesi Kılıçaslan Caddesi Hakim Konakları I-Blok No:63 Kat:Z/2 Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 50.000 m2
Arsa Payı : 16/6400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Konut ve Trafo Sahası içerisinde yer almaktadır. İmar parametreleri; Hmax:Serbest, TAKS:0.20 ve E:1.15 olarak belirlenmiştir.Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : Birinci satış günü %1 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır) İkinci Satış Günü %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında her ne kadar ETİBANK LEHİNE ENERJİ NAKİL HATTI GEÇİRME HAKKI VE ETİBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNEİRTİFAK HAKKI şerhleri mevcut ise de ilgili haklar TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE devredilmiş olup Halen bu haklar devam etmektedir ve satış bu haklarla birlikte yapılacaktır.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, YAZIR Mahallesinde kain, tapunun 28908 Ada, 3 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının U BLOK ZEMİN KAT 2. GİRİŞ 1 NOLU MESKEN VASIFLI Bağımsız bölümünün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz (parsel) konum ve diğer özellikler olarak 3 NOLU TAŞINMAZ İLE AYNIDIR.
Satışa konu taşınmazın(bağımsız bölümün) bulunduğu ana yapı; site içerisinde yer almaktadır. Ana taşınmaz (yapı) giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdivenlerde alüminyum korkuluk vardır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Sitede; Güvenlik, Açık/kapalı Otopark, Kapalı Yüzme Havuzu, Hamam, Sauna, Fitness Salonu, Sinema Salonu, Mescit, Kapalı Oyun Alanları, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Kafeterya ve Yürüyüş Parkurları mevcuttur. Satışa konu taşınmaz; apartmanın yüksek zemin katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, giyinme odası, ebeveyn duşu, tuvalet, lavabo ve 2 balkon bulunmaktadır. Mesken net kullanım alanı 138,37 m² olup, ayrıca toplam 14,94 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 153,31 m² dir. Mesken giriş kapısı çelik kapı olup, giriş holünde vestiyer bulunmaktadır. Oda tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Oda duvarları kısmen alçı sıva üzeri boyalı, kısmen duvar kâğıdı kaplıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplıdır. Oda tavanlarında dekoratif alçıpan asma tavan bulunmaktadır. Islak hacimlerde; duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Mutfakta ankastre ürünlerin bulunduğu alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı mevcuttur. Merkezi sistem yerden ısıtma ile ısınmaktadır.
Adresi : Beyhekim Mahallesi Kılıçaslan Caddesi Hakim Konakları U2-Blok
No:43A Kat:Z/1 Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 50.000 m2
Arsa Payı : 16/6400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Konut ve Trafo Sahası içerisinde yer almaktadır. İmar parametreleri; Hmax:Serbest, TAKS:0.20 ve E:1.15 olarak belirlenmiştir.Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : Birinci satış günü %1 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır) İkinci Satış Günü %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında her ne kadar ETİBANK LEHİNE ENERJİ NAKİL HATTI GEÇİRME HAKKI VE ETİBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE İRTİFAK HAKKI şerhleri mevcut ise de ilgili haklar TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE devredilmiş olup Halen bu haklar devam etmektedir ve satış bu haklarla birlikte yapılacaktır.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, YAZIR Mahallesinde kain, tapunun 28908 Ada, 3 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının V BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU MESKEN VASIFLI Bağımsız bölümünün borçluya ait tam hissesi.
Satışakonu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz (parsel) konum ve diğer özellikler bakımından 3 VE 4 NOLU TAŞINMAZLA AYNIDIR.
Satışa konu taşınmazın (bağımsız bölümün) bulunduğu ana yapı; site içerisinde yer almaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdivenlerde alüminyum korkuluk vardır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Sitede; Güvenlik, Açık/kapalı Otopark, Kapalı Yüzme Havuzu, Hamam, Sauna, Fitness Salonu, Sinema Salonu, Mescit, Kapalı Oyun Alanları, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Kafeterya ve Yürüyüş Parkurları mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz; apartmanın yüksek zemin katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, giyinme odası, ebeveyn duşu, tuvalet, lavabo ve 2 balkon bulunmaktadır. Mesken net kullanım alanı 138,37 m² olup, ayrıca toplam 14,94 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 153,31 m² dir. Mesken giriş kapısı çelik kapı olup, giriş holünde vestiyer bulunmaktadır. Oda tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Oda duvarları kısmen alçı sıva üzeri boyalı, kısmen duvar kâğıdı kaplıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplıdır. Oda tavanlarında dekoratif alçıpan asma tavan bulunmaktadır. Islak hacimlerde; duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Mutfakta ankastre ürünlerin bulunduğu alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı mevcuttur. Merkezi sistem yerden ısıtma ile ısınmaktadır.
Adresi : Beyhekim Mahallesi Kılıçaslan Caddesi Hakim Konakları V-Blok No:45
Kat:Z/1 Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 50.000 m2
Arsa Payı : 16/6400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Konut ve Trafo Sahası içerisinde yer almaktadır. İmar parametreleri; Hmax:Serbest, TAKS:0.20 ve E:1.15 olarak belirlenmiştir.Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : Birinci satış günü %1 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır) İkinci Satış Günü %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında her ne kadar ETİBANK LEHİNE ENERJİ NAKİL HATTI GEÇİRME HAKKI VE ETİBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNEİRTİFAK HAKKI şerhleri mevcut ise de ilgili haklar TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE devredilmiş olup Halen bu haklar devam etmektedir ve satış bu haklarla birlikte yapılacaktır.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (Tüm taşınmazlar için KDV Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince birinci satış günü %1, ikinci satış günü ise %18 olarak belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır. ,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11267 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR