KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Meram'da 445 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997033
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : TOPRAK SARNIÇ MAH. / LALEBAHÇE
: 445
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 14:10
Satış Yeri
:
AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CAD. ADALET SARAYI B BLOK MEZAT SALONU Karatay/KONYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/13278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 1008 Ada, 5 Parsel, TOPRAKSARNIÇ Mahalle/Köy, Taşınmaz konum olarak Rakkas ve Somaki sokaklara cepheli konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yer Meram eski Sanayi içerisindedir. Dava konusu Avlulu Kargir Dükkan vasıflı taşınmaz; betonarme karkasdır. Dükkân iki kısımdan oluşmakta olup diğeri bahçe olan kısım sonradan kapatılarak eklenmiştir. 1. Kısım dükkân betonarme karkas ve çatısı da betonarme olup , 2. Kısmı ise betonarme kargir, çatısı çelik konstrüksiyon ve saç kaplamalıdır. Dükkânın duvarları plastik boya olup,zemin şap betonludur. Dükkanın girişi ve arka kapısı demir doğramadır. Demir doğrama camekan ile çevrilmiş yazıhanesi bulunmaktadır. Yazıhanenin tabanı taban tahtası duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tuvalet ve lavabonun tabanı seramik duvarları yarıya kadar fayans kaplamadır. Asma katta da demir ve alüminyum doğrama ile ayrılmış oda vardır. Genel olarak dükkan bakıma ihtiyaç vardır. Yaklaşık 25.000,00 TL bakım ve onarım masrafı gerekmektedir.
Taşınmaz Kuzey Güney cephe kullanımlı olup, ana taşınmazın kapalı olan alanı 207,62 m² olup, sonradan bahçe alanında kapatılması ile toplam kapalı alanı 445,65 m² dir.
Adresi : Toprak Sarnıç Mahallesi, Somaki Sokak No:44 Meram/KONYA
Yüzölçümü : 445,65 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CAD. ADALET SARAYI B BLOK MEZAT SALONU Karatay/KONYA -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR