KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Meram'da 3 adet tek katlı kargir dükkanlar mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035569
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ŞÜKRAN MAH. / ALAADDİN
: 525
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 Satış
Muhammen Bedeli
:
3,180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, 21 Mahalle, 16726 Ada, 2 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; tapu kaydında vasfı arsa isede üzerinde imara uygun olmayan imar uygulaması öncesine ait bir adet Hançerli sokağa cepheli No: 35 adresindeki 95 m² yüzölçümlü iki katlı dükkan ile köşeli sokağa cepheli No: 10, No:12/A ve 14/A kapı numaralı 3 adet toplam yüzölçümü 150 m² olan tek katlı kargir dükkanlar vardır. Hançerli Sokağa cepheli No:35 de 2 katlı betonarme işyerinin dış cepheleri beton sıva üzeri plastik boyalı, dış kapı ve pencere doğramaları alüminyum doğramalı, dükkân etrafları alüminyum kompozit kaplamalı, tretuvar kısımları fayans döşenmiştir. Binanın zemin katında Tarım İlaçları satan işyeri olup, ön kısımda alüminyum doğrama ile yapılan idari büro kısmı ile, arka kısımda depo ve laboratuar kısımları bulunmaktadır. İç kapıları ahşap doğrama, zeminleri fayans, arka laboratuar kısmının duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmış olup, giriş kısmın tavanları taşyünü asma tavan yapılmıştır. Dış cepheden ayrı bir girişle çıkılan ikinci katta ise; Sebze Üreticileri Birliği bürosu bulunmaktadır. Profil merdiven üstü halı kaplama ile çıkılan ikinci katta; 3 adet büro kısmı, antre, mutfak nişi, lavabo-wc kısımları bulunmakta olup, zeminleri beton üzeri halı kaplamalı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, kapı ve pencere doğramaları alüminyum doğrama, lavabo-wc kısmı zemin ve duvarlar fayans kaplama yapılmıştır. Köşeli sokağa cepheli No: 10, No:12/A ve 14/A kapı numaralı 3 adet toplam yüzölçümü 150 m² olan tek katlı kargir dükkanlar vardır. Köşeli Sokaktaki dükkânlar çok eski ve bakıma ihtiyaçları bulunmaktadır. üç adet dükkanın duvarları ot tuğlası, kapıları profil doğrama, çatısı ahşap çatı üzeri saç örtü kaplamalı, zeminleri beton, duvarları çamur sıvalıdır. Dükkânların arka cephesi olan ve hastane bahçesine bakan duvarları beton serpme sıva yapılmıştır. Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüsdür. Taşınmaz Sahibiata Caddesine 125 metre, Karaman caddesine 100 metre, Furkan Dede caddesine 45 metre,Eski Garaja 350 metre, Mevlanaya 620 metre, oto gara 9.34 km, YHT Garına 2.07 km, ve vilayet merkezine 513 metre mesafededir.
Adresi : Şükran Mah, Hançerli Sok, No: 35A ve Köşeli Sokak, No; 10-12-14
Meram KONYA
Yüzölçümü : 525 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.03.2019 tarih ve E. 3205 sayılı yazıları eki imar durum belgesine göre taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 4 katserbest ticaret sahasına isabet etmektedir.Taşınmaz uygulama görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmamıştır. Her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır.Çekme mesafeleri ön bahçe 5 metre, komşu bahçe mesafesi 3 metre olup arka hâce hükümlerinde yönetmelik hükümleri geçerlidir.
Kıymeti : 3.180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR