KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Küçüksinan Mahallesi'nde 540 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950351
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
: 540
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11172 Esas
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:50
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z18-19 KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/11172 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya ili Karatay İlçesi, Küçüksinan Mahallesi, 5 Cilt, 447 Sayfa, 25778 Ada, 14 parsel numaralı, 540,00 m² yüzölçümlü,Karkas 5 katlı, Apartman Dükkan ve Arsası vasıflı ana taşınmazda;zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı, 4/34 arsa paylı Depolu Dükkan vasıflı taşınmazın zemin katı ticari,normal katları mesken olarak kullanılmakta, tespit sırasında taşınmazın boş olduğu herhangi bir kullanım olmadığı,. Cephesi bulunduğu Büyük Sinan caddesi araç, yaya ve ticari hareketliliği yönünden normal seviyededir. alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, şehir merkezine ve ana yollara yakın konumdadır. Otogara , Kampus alanlarına, Büyük Organize sanayi bölgelerine uzak konumdadır. yakın çevresinde, Rota Spor merkezi, Şehit Sadık İlkokulu, Büyük Sinan Kapalı Semt pazarı,Dolapoğlu Anadolu Lisesi, Cengiz Topel ilkokulu, Araplar mezarlığı, Konya Jandarma Alay Komutanlığı ile birlikte çevresinde yerleşim yeri vardır.
Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Ankara Caddesine 350 metre, Karakayış caddesine 175 metre, Kule Siteye 1.10 km,otogara 6.65 km YHT garına 3.83 km ve vilayet merkezine 2.25 km mesafededir. Doğu ve batı cepheli, Zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı Depolu Dükkanın, Deposu 94,97 m², zemin katınet 112,69 m² alanlıdır. Dükkanın dış cephesi dekoratif kompozit kaplama, cephesi alüminyum doğramadır. Zemini granit seramik kaplam, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanı asma tavandır. Zemin katta alüminyum doğrama ile bölünmüş odalar vardır. Elektrik ve su tesisatları vardır. Bilir kişilerce Taşınmazın 400.000,00.-TL değerinde olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Büyüksinan Mahallesi, Büyüksinan Caddesi No: 21 KARATAY /KONYA
Yüzölçümü : 540 m2 Arsa Payı : 4/34
İmar Durumu :Karatay İlçesi, Küçük Sinan Mahallesi, 25778 Ada, 14 parselin imar durumu ile ilgili dosyasında bulunan imar durumu belgesine göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında 5 kat blok mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir. Üzerindeki yapıya ait 2007/D.90 tarih sayılı yapı ruhsatı verilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı üzere
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri: KONYA ADALET SARAYI İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z18-19 KARATAY KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11172 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR