KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da dükkan ve arsası icradan satılıktır (Çoklu satış)

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961310
Şehir : Konya / Karatay
: 493
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11971 Esas
Muhammen Bedeli
:
585,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2017/11971 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Karatay İlçesi Mezbaha Fetih Mahallesinde kain, tapunun 2341 ada 19 parselinde kayıtlı Arsa ve Dükkan vasıflı 493 m2 taşınmazın tam hissesi.
Tatlıcak Mahallesi Kavaf Sokak No:31 Karatay/Konya adresinde bulunan parselin kuzeyi paftasında ve zeminde mevcut olan Maden Sokağa, güneyi ise zeminde haricen açılmış Kavaf Sokağa cephelidir. Doğu ve batısı aynı vasıflı bitişik nizamda yapılmış sanayi amaçlı kullanılan dükkanlarla sınırlıdır. Parsel Vatan sanayi içinde kalmaktadır. Dükkan parselin tamamını kapsamakta zemin alanı 493 m2 dir. Dükkan içerisinde 2 katlı idare binası bulunmakta zemin70m2+1.kat70m2 olmak üzere toplam 140 m2 alanlıdır. Dükkana cepheli oldukları iki yoldan giriş yapılabilmektedir. Dükkana ait ruhsat bilgisinin mevcut olmadığı belirlenmiştir. Dükkanın bulunduğu bölgede Sanayi Dükkanlarının bulunduğu alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Konya Şehir merkezine uzak, ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmaz çevresinde kendisi gibi tek katlı sanayi dükkanları mevcuttur.Dükkanın 130m doğusunda Okyar Caddesi ile Konya Ereğli Caddesinin kesiştiği yol kavşağı sonrasında Büyükşehir Belediyesi Tatlıcak Tesisleri, 200 m kuzeyinde Vatan Sanayi Camii, batısında 375 m mesafede Konyaspor Tatlıcak Tesisleri, 1 km mesafede Büyükşhir Belediyesi Hayvan Pazarı, 100 m güneyinde Konya Ereğli Caddesi sonrasında Uluslar arası Bahri Bağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bulunmaktadır. Dükkan Konya Adliye Sarayı ve İnşaat Halindeki Şehir Hastanesine 2.1 km, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesine 2.6 km, Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezine 3.1 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 6 km mesafededir.
Adresi : Tatlıcak Mahallesi,Kavaf Sokak, Vatan Sanayi, No:31 Karatay/KONYA
Yüzölçümü : 493,00 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Küçük Sanayi Alanı"na isabet etmekte olup, TAKS=0.60, E=M3/M2=4 ve ön bahçe çekme mesafesi 5 m ve yan bahçe bitişik olup, plan notunda; "Yapılacak bina arakat bölmesiz tek katta yapılacaktır" denilmektedir.
Kıymeti : 585.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi İstiklal Mahallesinde kain, tapunun 25909 Ada, 1 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının 2. Blok Zemin Kat, 2 nolu DEPOLU TRİBLEKS MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.
İstiklal Mahallesi Şehit Şükrü Yıldız Sokak No:7 Karatay/Konya adresindeki Meskenin üzerinde bulunduğu 25909 ada 1 nolu parselin doğusu Şehit Mehmet Altındağ Sokağa, Batısı Şehit Şükrü Yıldız Sokağa, Kuzeyi Şehit Erkan Kaçar Sokağa ve güneyi Adanır Sokağa cephelidir.Parsel üzerinde B+Z+1+ Ç katlı 4 adet meskenden oluşan 5 adet Blok bulunmaktadır. Parselin etrafı beton duvar ile çevrili her mesken kendi kullanım alanını haricen belirgin sınırlarla bölerek kullanmaktadır. Parseldeki bağımsız bölümlerin tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. Satışa konu 2. Blok Zemin kat 2 bağımsız bölüm nolu mesken kuzey-batı cepheli Bodrum, Zemin ve 1. kat alanları brüt 99,00 m2, Çekme Kat brüt 49,00 m2 olmak üzere toplam 346,00 m2 alanlıdır. Taşınmazın mücavir etrafında imarlı iki katlı meskenler ile imarsız ev ve müştemilatlarının bulunmaktadır. Yakın etrafında halen tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Şehrin gelişmekte ve talep gören mahallindedir. Taşınmazlar alışveriş ve iş merkezlerine, Sağlık tesislerine, hastanelere, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, ana cadde ve yollara uzaktır.Taşınmazın bulunduğu bölgenin Elektrik, yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmektedir. Ulaşım yönüyle toplu taşıma güzergâhına yürüme mesafesindedir. Taşınmazın 200 m güneyinde Saraçoğlu Caddesi, 200 m doğusunda Yeşildağ Caddesi, 125 m batısında İlköğretim Okulu, sonrasında üstü kapalı İstiklal Mahallesi Semt Pazarı, 600m güneydoğusunda Saraçoğlu Habibe Yılmaz Ortaokulu ve Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu mevcuttur. Parsel Adana Çevre Yolu Caddesine ve Yaşar Doğu İlköğretim okuluna 4 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 9 km uzaklıktadır.
Meskenin bodrum katında depo, hol, yakıt, alet ve kat kaloriferi odaları ile merdiven bulunmakta olup, bu kısımların merdiven kaplaması mozaik kaplamalı, zeminleri beton kaplamalı, duvarları ise; sıva üzeri boya yapılmıştır. Zemin katında ise; günlük oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc ile giriş ve mutfak kısmında 2 adet verandanın bulunduğu görülmüştür. Mozaik kaplamalı ve alüminyum korkuluklu merdivenle çıkılan birinci katında ise; 3 adet yatak odası, çamaşır makinesi yeri ile banyo, lavabo-wc ve antrenin bulunduğu, yine mozaik kaplama merdivenle çıkılan çatı katında ise; 2 adet yatak odası, banyo, antre ve çatı arasının bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin ana giriş kapısı; iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ise ahşap görünümlü pvc doğrama olup; pencereleri çift camlıdır. Binadaki tüm odaların tabanları laminant kaplamalı, balkonlar, mutfak, antreler ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri ise; seramik kaplama yapılmıştır. Salon, oturma ve yatak odaları, mutfak ve antrenin duvarları alçı sıva üstü plastik boya, banyo ve lavabo-wc lerin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları ve mermer tezgahı antrede vestiyer, banyolarda duş teknesi, küvet, klozet ve lavabo, lavaboda ayaklı lavabo yapılmıştır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli tesisatı olmasına rağmen, sobalıdır. Kuzey ve batı cephelidir.
Adresi : İstiklal Mahallesi, Şehit Şükrü Yıldız Sokak,Saraçoğlu Bahçelievler Koop., No: 7 Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 6.923,39 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, 2 kata imarlıdır. Plan notunda; "Mevcut yapı, ruhsatlı bina" denilmektedir. Karatay Belediyesi'nden 2008 yılı 39/23 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi İstiklal Mahallesinde kain, tapunun 25909 Ada, 1 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının 4. Blok Zemin Kat, 1 nolu DEPOLU TRİBLEKS MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.
İstiklal Mahallesi Şehit Şükrü Yıldız Sokak No:3/A Karatay/Konya adresindeki Meskenin üzerinde bulunduğu 25909 ada 1 nolu parselin doğusu Şehit Mehmet Altındağ Sokağa, Batısı Şehit Şükrü Yıldız Sokağa, Kuzeyi Şehit Erkan Kaçar Sokağa ve güneyi Adanır Sokağa cephelidir.Parsel üzerinde B+Z+1+ Ç katlı 4 adet meskenden oluşan 5 adet Blok bulunmaktadır. Parselin etrafı beton duvar ile çevrili her mesken kendi kullanım alanını haricen belirgin sınırlarla bölerek kullanmaktadır. Parseldeki bağımsız bölümlerin tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. Satışa konu 4. Blok Zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu mesken güney-batı cepheli Bodrum, Zemin ve 1. kat alanları brüt 99,00 m2, Çekme Kat brüt 49,00 m2 olmak üzere toplam 346,00 m2 alanlıdır. Taşınmazın mücavir etrafında imarlı iki katlı meskenler ile imarsız ev ve müştemilatlarının bulunmaktadır. Yakın etrafında halen tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Şehrin gelişmekte ve talep gören mahallindedir. Taşınmazlar alışveriş ve iş merkezlerine, Sağlık tesislerine, hastanelere, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, ana cadde ve yollara uzaktır.Taşınmazın bulunduğu bölgenin Elektrik, yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmektedir. Ulaşım yönüyle toplu taşıma güzergâhına yürüme mesafesindedir. Taşınmazın 200 m güneyinde Saraçoğlu Caddesi, 200m doğusunda Yeşildağ Caddesi, 125m batısında İlköğretim Okulu, sonrasında üstü kapalı İstiklal Mahallesi Semt Pazarı, 600m güneydoğusunda Saraçoğlu Habibe Yılmaz Ortaokulu ve Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu mevcuttur. Parsel Adana Çevre Yolu Caddesine ve Yaşar Doğu İlköğretim okuluna 4 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 9 km uzaklıktadır.
Meskenin bodrum katında depo, hol, yakıt, alet ve kat kaloriferi odaları ile merdiven bulunmakta olup, bu kısımların merdiven kaplaması mozaik kaplamalı, zeminleri beton kaplamalı, duvarları ise; sıva üzeri boya yapılmıştır. Zemin katında ise; günlük oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc ile giriş ve mutfak kısmında 2 adet verandanın bulunduğu görülmüştür. Mozaik kaplamalı ve alüminyum korkuluklu merdivenle çıkılan birinci katında ise; 3 adet yatak odası, çamaşır makinesi yeri ile banyo, lavabo-wc ve antrenin bulunduğu, yine mozaik kaplama merdivenle çıkılan çatı katında ise; 2 adet yatak odası, banyo, antre ve çatı arasının bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin ana giriş kapısı; iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ise ahşap görünümlü pvc doğrama olup; pencereleri çift camlıdır. Binadaki tüm odaların tabanları laminant kaplamalı, balkonlar, mutfak, antreler ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri ise; seramik kaplama yapılmıştır. Salon, oturma ve yatak odaları, mutfak ve antrenin duvarları alçı sıva üstü plastik boya, banyo ve lavabo-wc lerin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları ve mermer tezgahı antrede vestiyer, banyolarda duş teknesi, küvet, klozet ve lavabo, lavaboda ayaklı lavabo yapılmıştır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli tesisatı olmasına rağmen, sobalıdır. Güney ve batı cephelidir.
Adresi : İstiklal Mahallesi, Şehit Şükrü Yıldız Sokak,Saraçoğlu Bahçelievler Koop., No:3A Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 6.923,39 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, 2 kata imarlıdır. Plan notunda; "Mevcut yapı, ruhsatlı bina" denilmektedir. Karatay Belediyesi'nden 2008 yılı 39/23 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Mezbaha (Fetih) Mahallesinde kain, tapunun 31456 Ada, 2 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının C BLOK 5. KAT 23 Nolu Bağımsız Bölümün tam hissesi.
Fetih Mahallesi Aslanlı Kışla Caddesi Prestij Konutları C Blok No:249B/23 Karatay/Konya adresindeki Meskenin üzerinde bulunduğu 31456 ada 2 nolu parselin doğusu İnkişaf Sokağa, güneyi Aslanlı Kışla Caddesine, kuzeyi Güfran Sokağa cephelidir. Parsel üzerinde Z+5 katlı 3 adet blok bulunmaktadır. Parselin etrafı beton duvar ile çevrili,güvenlik girişli olup bahçesi kilitli parke döşeli otopark ve çocuk bahçesi olarak kullanılmaktadır. Satışa konu C Blok 5..kat 23 bağımsız bölüm nolu mesken güney-doğu cepheli yaklaşık brüt 80,00 m2 alanlıdır.Satışa konu meskenin bulunduğu bölge Konya'nın en hızlı gelişen bölgesindedir. Planlı yapılaşmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Konya Şehir merkezine yakın olup, ulaşım otobüs, minibüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Taşınmaz çevresinde kendisi gibi site tarzında yüksek katlı yapılarla birlikte yine çevresinde ticari merkezler, Üniversite, Öğretim ve Resmi Kurumlar ile alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında tüm sosyal donatılar mevcuttur. Meskenin 250 m güneyinde Adalet Parkı, 400 m güneybatısında Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, 300 m batısında Hamdi Göğüş Caddesi sonrasında Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi, Güneydoğusunda 400 m mesafede Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karatay Gurubu, 700 m mesafede kapalı E tipi Cezaevi, 350m kuzeydoğusunda Kocatepe İlköğretim Okulu, 650m kuzeyinde Fetihkent İmam Hatip Ortaokulu, 800m doğusunda Aslanlı Kışla Caddesi Konya Ereğli Caddesi ile Adana Çevre Yolu Caddelerinin kesiştiği dönerli alt geçitli yol kavşağı bulunmaktadır. Mesken Mevlana Kültür Merkezi ve Hilton Oteline 2.2 km, Adliye Sarayına 1km, Konya 1. Organize Sanayi Bölgesine 5.5 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 3.5 km mesafededir. Merkeze ulaşımı minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır.
Dairede 2 oda, salon ve köşesinde mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel doğrama, pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplama olup, antre, mutfak kısmı, lavabo-wc, banyo ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Odalar, mutfak, antre ve holün duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfak kısmında; alt ve üst mutfak dolapları ve tezgahı ile banyoda klozet, duşakabin ve lavabo bulunmakta olup, antrede kayar kapaklı vestiyer mevcuttur. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır.
Adresi : Fetih Mahallesi, Aslanlı Kışla Caddesi, Prestij Konutları, C Blok, No: 249B/23 Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 6.051,61 m2
Arsa Payı : 20/2400
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, E=1.50, TAKS:0.25, Yençok= 18.00 m olacak şekilde imarlıdır. Plan notunda; "Mevcut yapı, ruhsatlı bina" denilmektedir. Karatay Belediyesi'nden 2015 yılı 145/29 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Karatay İlçesi, Mezbaha (Fetih) Mahallesinde kain, tapunun 31459 Ada, 3 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının E Blok, 2. Giriş, 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölümün tam hissesi.
Fetih Mahallesi Hamdi Göğüş Caddesi Beyaz Saray Konutları E Blok 2.Giriş No:8A/3 Karatay/Konya adresindeki Meskenin üzerinde bulunduğu 31459 ada 3 nolu parselin doğusu Divlek Sokağa, güneyi Güfran Sokağa, batısı Ahmet Hamdi Göğüş Caddesine cephelidir. Parsel üzerinde Z+5 katlı 5 adet blok bulunmaktadır. Parselin etrafı beton duvar ile çevrili,güvenlik girişli olup bahçesi kilitli parke döşeli otopark ve çocuk bahçesi olarak kullanılmaktadır. Dava konusu E Blok 2.giriş 1.kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken kuzey-güney-doğu cepheli yaklaşık brüt 110,00 m2 alanlıdır.Satışa konu meskenin bulunduğu bölge Konya'nın en hızlı gelişen bölgesindedir. Planlı yapılaşmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Konya Şehir merkezine yakın olup, ulaşım otobüs, minibüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Taşınmaz çevresinde kendisi gibi site tarzında yüksek katlı yapılarla birlikte yine çevresinde ticari merkezler, Üniversite, Öğretim ve Resmi Kurumlar ile alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında tüm sosyal donatılar mevcuttur. Meskenin güneydoğusunda 400m mesafede Adalet Parkı, 650 m mesafede Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karatay Gurubu, 1 km mesafede kapalı E tipi Cezaevi, 500m güneyinde Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, 300 m batısında Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi, 600m doğusunda Kocatepe İlköğretim Okulu, 500m kuzeyinde Fetihkent İmam Hatip Ortaokulu bulunmaktadır. Mesken Aslanlı Kışla Caddesi Konya Ereğli Caddesi ile Adana Çevre Yolu Caddelerinin kesiştiği dönerli alt geçitli yol kavşağına 1km, Mevlana Kültür Merkezi ve Hilton Oteline 1.8 km, Adliye Sarayına 1.5km, Konya 1. Organize Sanayi Bölgesine 5.5 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 3 km mesafededir. Merkeze ulaşımı minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır.
Dairede 3 oda, salon ve mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel doğrama, pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplama olup, antre, mutfak kısmı, lavabo-wc, banyo ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Salonun duvarları kağıt kaplamalı, odalar, mutfak, antre ve holün duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc?nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Tüm odaların tavanlarında dekoratif asma tavan, ıslak hacimlerde de taşyünü asma tavan vardır. Mutfak kısmında; alt ve üst mutfak dolapları ve tezgahı ile banyoda klozet, duşakabin ve dolaplı hilton lavabo bulunmakta olup, lavaboda hilton lavabo, antrede kayar kapaklı vestiyer mevcuttur. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır.
Adresi : Fetih Mahallesi, Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi, Beyaz Saray Konutları, E Blok, 2. Giriş, No: 8A/3 Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 10.596 m2
Arsa Payı : 63/9600
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, E=1.50, TAKS:0.25, Yençok= 18.00 m olacak şekilde imarlıdır. Plan notunda; "Mevcut yapı, ruhsatlı bina" denilmektedir. Karatay Belediyesi'nden 2015 yılı 122/37 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda kat irtifakı kurulu olup, henüz Kat Mülkiyetine geçilmemiş vaziyettedir.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
6 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Mezbaha (Fetih) Mahallesinde kain, tapunun 31459 Ada, 3 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının E Blok, 2. Giriş, 2. Kat 6Nolu Bağımsız Bölümün tam hissesi.
Fetih Mahallesi Hamdi Göğüş Caddesi Beyaz Saray Konutları E Blok 2.Giriş No:8A/6 Karatay/Konya adresindeki Meskenin üzerinde bulunduğu 31459 ada 3 nolu parselin doğusu Divlek Sokağa, güneyi Güfran Sokağa, batısı Ahmet Hamdi Göğüş Caddesine cephelidir. Parsel üzerinde Z+5 katlı 5 adet blok bulunmaktadır. Parselin etrafı beton duvar ile çevrili,güvenlik girişli olup bahçesi kilitli parke döşeli otopark ve çocuk bahçesi olarak kullanılmaktadır. Satışa konu E Blok 2.giriş 1.kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken kuzey-güney-doğu cepheli yaklaşık brüt 110,00 m2 alanlıdır. Dava konusu meskenin bulunduğu bölge Konya'nın en hızlı gelişen bölgesindedir. Planlı yapılaşmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Konya Şehir merkezine yakın olup, ulaşım otobüs, minibüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Taşınmaz çevresinde kendisi gibi site tarzında yüksek katlı yapılarla birlikte yine çevresinde ticari merkezler, Üniversite, Öğretim ve Resmi Kurumlar ile alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında tüm sosyal donatılar mevcuttur.Meskenin güneydoğusunda 400m mesafede Adalet Parkı, 650 m mesafede Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karatay Gurubu, 1km mesafede kapalı E tipi Cezaevi, 500m güneyinde Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, 300m batısında Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi, 600m doğusunda Kocatepe İlköğretim Okulu, 500 m kuzeyinde Fetihkent İmam Hatip Ortaokulu bulunmaktadır. Mesken Aslanlı Kışla Caddesi Konya Ereğli Caddesi ile Adana Çevre Yolu Caddelerinin kesiştiği dönerli alt geçitli yol kavşağına 1km, Mevlana Kültür Merkezi ve Hilton Oteline 1.8 km, Adliye Sarayına 1.5 km, Konya 1. Organize Sanayi Bölgesine 5.5 km, Konya şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet binasına 3 km mesafededir. Merkeze ulaşımı minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır.
Dairede 3 oda, salon ve mutfak, antre, lavabo-wc,anyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel doğrama, pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplama olup, antre, mutfak kısmı, lavabo-wc, banyo ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Salonun duvarları kağıt kaplamalı, odalar, mutfak, antre ve holün duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc?nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Tüm odaların tavanlarında dekoratif asma tavan, ıslak hacimlerde de taşyünü asma tavan vardır. Mutfak kısmında; alt ve üst mutfak dolapları ve tezgahı ile banyoda klozet, duşakabin ve dolaplı hilton lavabo bulunmakta olup, lavaboda hilton lavabo, antrede kayar kapaklı vestiyer mevcuttur. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Güney, kuzey ve doğu cephelidir.
Adresi : Fetih Mahallesi, Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi, Beyaz Saray Konutları, E Blok, 2. Giriş, No: 8A/6 Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 10.596 m2
Arsa Payı : 63/9600
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve 15898 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, E=1.50, TAKS:0.25, Yençok= 18.00 m olacak şekilde imarlıdır. Plan notunda; "Mevcut yapı, ruhsatlı bina" denilmektedir. Karatay Belediyesi'nden 2015 yılı 122/37 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta ve binalarda kat irtifakı kurulu olup, henüz Kat Mülkiyetine geçilmemiş vaziyettedir.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11971 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR