KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Karatay'da depolu fırın icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027698
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HAMZAOĞLU MAH. / SELİMİYE
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 22.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6184 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi: 16/A Karatay/KONYA adresindedir.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/6184 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Özellikleri :Konya ili, Karatay ilçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 2 cilt, 117 sayfa, 25142 ada, 12 parsel numarası 950,00 m² yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmazda zemin kat, 13 bağımsız bölüm numaralı, 2/16 arsa paylı depolu pide fırını vasıflı taşınmaz olup, adına Tam olarak kayıtlı bulunmaktadır.
Onaylı tapu kaydına göre alacaklı Yapı ve Kredi Bankasının ipotek şerhi bulunmaktadır.
Taşınmaz Küçükkumköprü Caddesine ve Gürcan Sokak'a cepheli konumda olup, zemininde halihazırda borçluya ait taşınmazlarında içerisinde bulunduğu 4 katlı apartman vardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmazın çevresinde 4 kat blok apartmanlar vardır. Taşınmazın bulunduğu bölge eski yerleşim yeri olup, yakın çevresinde tek katlı, iki katlı imara uygun olmayan yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer şehir merkezine yakın olup, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, otobüs ve minibüs duraklarına, sosyal donatı alanlarına, kamusal alanlara, eski garaja, Karatay Belediyesine, Mevlana müzesine ve Mevlana Kültür Merkezine yakın durumdadır.
Taşınmazın bulunduğu bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
Adresi : Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi: 16/A Karatay/KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 950 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu : Konya ili, Karatay İlçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 25142 ada, 12 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 10.05.2018 tarih, 6495 sayılı imar durum belgesinde taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İmar parametreleri E:1.50, TAKS:0.25 ve maksimum 6 kata imarlıdır.
Adresi : Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi: 16/A Karatay/KONYA
Yüzölçümü : 950 m2
Arsa Payı : 2/16
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %18(SATIŞ TARİHİ İTİBARİYLE KDV ORANINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER ÜZERİNDEN KDV ALINACAKTIR.)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Cd.Adliye Sarayı B Blok zemin kat Karatay/Konya
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 2 Cilt, 118 Sayfa, 25142 Ada, 12 Parsel numarası 950,00 m² yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmazda zemin kat, 14 bağımsız bölüm numaralı, 2/16 arsa paylı depolu dükkan vasıflı taşınmaz olup,borçlu adına Tam olarak kayıtlı bulunmaktadır.Taşınmaz Küçükkumköprü Caddesine ve Gürcan Sokağa cepheli konumda olup, zemininde halihazırda borçluya ait taşınmazlarında içerisinde bulunduğu 4 katlı apartman vardır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmazın çevresinde 4 kat blok apartmanlar vardır. Taşınmazın bulunduğu bölge eski yerleşim yeri olup, yakın çevresinde tek katlı, iki katlı imara uygun olmayan yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer şehir merkezine yakın olup, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, otobüs ve minibüs duraklarına, sosyal donatı alanlarına, kamusal alanlara, eski garaja, Karatay Belediyesine, Mevlana müzesine ve Mevlana Kültür Merkezine yakın durumdadır.
. Taşınmazın bulunduğu yerin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
bulunduğu bloğun zemin katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Ana taşınmaz ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremit kaplıdır.
Dükkanın bodrum katı 84,46 m², zemin katı 126,79 m² net alanlı toplam net alanı 211,25 m² dir. Onaylı mimari projesinde dükkan olarak projelendirildiği tespit edilmiştir. Dükkanın dış cephesi alüminyum doğrama camekan, tabanları granit seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı ve tavanları karolam asma tavandır. Tuvaletin tabanı seramik duvarları tavana kadar fayans kaplı ve ayaklı lavabo vardır. Bodrum kata iniş merdiveni demir doğrama korkulukları alüminyum doğramadır. Bodrum tabanı seramik kaplı duvarları sıvalı ve boyalıdır.
Ana taşınmazın 21.06.2012 tarih ve 12/613-183 sayılı inşaat ruhsatı alınan binada, bodrumda sığınak, kazan dairesi, 1 adet dükkan eki depo, 1 adet fırın eki depo, zemin katta 1 adet depolu dükkan, 1 adet depolu fırın, 1.2.3. katlarda 12 adet daire olarak yapıldığı tespit edilmiştir.
Onaylı tapu kaydına göre alacaklı Yapı ve Kredi Bankasının ipotek şerhi bulunmaktadır.
Adresi : Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi: 16/B Karatay/KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 950 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu Konya İli, Karatay İlçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 25142 Ada, 12 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 10.05.2018 tarih, 6495 sayılı imar durum belgesinde taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İmar parametreleri E:1.50, TAKS:0.25 ve maksimum 6 kata imarlıdır.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18(sATIŞ TARİHİ İTİBARİYLE KDV ORANINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER ÜZERİNDEN KDV ALINACAKTIR.)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT B BLOK MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6184 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR