KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da depolu fide fırını icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980930
Şehir : Konya / Karatay
: 106
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/420 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/420 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Küçüksinan mahallesi 25918 Ada, 9 Parsel, ZEMİN KAT 8 bağımsız bölüm sayılı (DEPOLU PİDE FIRINI vasıfında) Taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmaz Kayacık Araplar Mahallesindeki Bulgur İmam Caddesine cepheli mevcut 4 katlı yapıda zemin katta yer alan Depolu Pide Fırını olmasına rağmen yerinde Bayan Kuaförü (Suriyeli) kiracı kullanır durumdadır. Taşınmaz yoldan 5 mt çekilerek yapılmış olan zemin kat ve bodrum katta ilavesi olan ruhsatlı yer, bina girişi kapısı sağındaki dükkandır. Taşınmazın Zemin katında 1 dükkan ve 1 daire, normal katlarda 2 daire olmak üzere 7 daire ve 1 depolu fırın ve 1 dükkandan oluşmaktadır.Bina çevresi yol cephesi açık yan bahçesi dükkandan sonra beton duvar ile çevrili dükkan olan ve giriş kısım açık bırakılmış diğer taraf beton duvar çekili, bahçesi çevre düzenlemesi yapılmıştır. Dükkan cephesi Alüminyum doğrama bulunmaktadır. Bina çevresi taş parke kaplı, dış cephesi kolonları seramik kaplı, üst kat ve bina mantolama üzeri boyalı durumdadır. Dükkan hale hazırda kuaför, duvarları saten alçı üzeri boya, zemin ve bodrum katın tavanları asma tavanlı, zeminler seramik, lavabo wc yarım boy seramik, kapısı Amerikan panel kapı, lavabo ayaklı, tavanı asma tabanlıdır. Dükkan içinde Mutfak nişi ve tezgah granit, alt ve üst dolapları yapılı,Bodrum kat iniş merdiveni demir doğrama, bodrum katı zemini seramik kaplı, duvarları sıva, tavanı kaba sıvalıdır. Taşınmaz zemin kat net kullanım alanı 53 m² ve 53 m² bodrum kat olup Net kullanımı 106m² ve Brüt kullanım alanı 112 m² 'dir. Taşınmazın Elektrik, suyu bulunan dükkan olup ısınma sistemi kombi kaloriferli petekleri paneldir.
Adresi : Kayacık Araplar Mah. Bulgurimam Caddesi No: 85/A Karatay / Konya
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : -----
İmar Durumu : 2012 YILI 381-132 SAYILI İNŞAAT RUHSATI BULUNMAKTADIR.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %8(20.03.2019 tarih ve 843 sayılı CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ'NE istinaden )
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/420 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR