KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da bulunan fırın icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077341
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARAASLANÜZÜMCÜ MAH. / SELİMİYE
Toplam m² : 758
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6454 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad.Adliye BinasıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2019/6454 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 5645 Ada, 29 Parsel, KARAASLAN ÜZÜMCÜ Mahalle/Köy, İNALTI Mevkii, Zemin Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Taşınmazın çevresinde 3-4 katlı apartmanlar yer almakta olup yeni yapılaşmanın mevcut olduğu ve boş imar parsellerinin yer aldığı bir bölgedir. Orta rayiçli bir bölgededir.
Kamu hizmeti veren, toplu taşıma duraklarına, spor alanları, çocuk bahçeleri, piknik alanlarına, sağlık ocağına, okullara, ibadethanelere, spor tesislerine yakın konumdadır. Sağlıksız ve zararlı olan, alt yapısı olmayan, az gelişmiş, çevre sağlığını tehdit eden sanayi atıkları, jeolojik açıdan tehlike arz eden oturmalar ve heyelan, ıslah edilmemiş dere yatağı, çöp boşaltım alanlarından, yüksek gerilim enerji hattı, emniyet acısından suç işleme oranı yüksek bölgeden uzak konumdadır.
Keşfe konu taşınmazın dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyasıdır. Parsel çevresinde dükkan cepheleri açık ve kilitli taş döşeli, diğer kısımlar bahçe duvarı ile sınırlandırılmıştır. Kıymet takdiri yapılan 8 bağımsız bölüm numaralı fırın zemin katta bulunmaktadır. Projesine göre zemin katta katkılı pide fırını, odunluk, hamurhane ve fırın hacimlerinden oluşmaktadır. Fırının projesine göre eklentisi olan depoya dışardan girilmektedir. Bodrum depo hacminden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı alüminyum profil, pencereleri ısı camlıdır. Zeminleri seramik, duvarlar plastik boyalıdır, tavan ise ince sıvalıdır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Güneye bakan tek cepheli fırın zemin kat brüt 74 m2, net ise 67 m2 olduğu belirlenmiştir Fırın eki olan depo brüt 31, net ise 28 m2 dir. Toplamda ise brüt 105 m2, net ise 95 m2 kullanım alanlıdır.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel esas alınarak, taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel esas alınarak, birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi' nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir.
Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvele göre 2. sınıf konut yapılara girdiği, Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olan bir yapı olduğu, taşınmaza 08.03.2018 tarih ve 2018/159 sayılı yapı ruhsat belgesinin alındığı, brüt kullanım alanı 105 m2, net ise 95 m2 olduğu belirlenmiş,Karatay Belediyesi emlak vergisine arsa rayiç m2 birim değerinin 13,17 TL olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Karaaslan Üzümcü Mahallesi Akran Sokak No:1/B/8 Merkez / KONYA
Yüzölçümü : 758,69 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Karatay Belediyesi imar çapına göre;1/1000 uygulamalı imar planı bulunmaktadır. İmar planında, “Konut Alanı” imar lejantlı, 0,25 taks 4 kat ayrık konut alanlı olarak belirtilmiştir. İmar uygulaması yapılmış olup, net imar parselidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 31/12/2019 tarihine kadar KDV %8 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonraki teslimlerde yürürlükteki oranlar üzerinden KDV alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad.Adliye BinasıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6454 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR