ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Güneysınır'da 70 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036098
Şehir : Konya / Güneysınır
Semt-Mahalle : GÜNEYBAĞ MAH. / GÜNEYSINIR
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/348 Esas
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2019/348 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli,Güneysınır İlçesi, Güneybağ Mahallesi, Bağlar mevkiinde bulunan, 267 ada 14 parsel no'lu, A giriş, B Blok, Zemin Kat 7 Bağımsız bölüm no'lu dükkan nitelikli taşınmaz. Satılacak bağımsız bölümün yüzölçümü 70 m²'dir.Parselde bodrum + Zemin + 3 kattan oluşan iki adet girişi olan betonarme yapı bulunmaktadır. Yapıda zeminde 4 adet dükkan üst katlarda mesken bulunmaktadır. Bahse konu yapının inşai faaliyetleri tamamlanmış olup oturulur durumdadır. Yapıda 70 m² alana sahip 7 no'lu ve 68 m² alana sahip 8 no'lu bağımsız bölümler dükkan olarak görülmektedir. Yerinde yapılan incelemede dükkanların birleştirilip kullanıldığı, dükkan doşanda alan oluşturulduğu fakat bağımsız bölümlerin dış cephesinin saç malzemeyle kapatıldığı görülmüştür. Yapının şehir merkezinde ticairi alanlar içindedir.
Arsa Payı : 23/570
İmar Durumu : İmar planı içerisindedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 150/C şerhi vardır
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI.
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli,Güneysınır İlçesi, Güneybağ Mahallesi, Bağlar mevkiinde bulunan, 267 ada 14 parsel no'lu, B giriş , B Blok, Zemin Kat 8 Bağımsız bölüm no'lu dükkan nitelikli taşınmaz. Satılacak bağımsız bölümün yüzölçümü 68 m²'dir. Parselde bodrum + Zemin + 3 kattan oluşan iki adet girişi olan betonarme yapı bulunmaktadır. Yapıda zeminde 4 adet dükkan üst katlarda mesken bulunmaktadır. Bahse konu yapının inşai faaliyetleri tamamlanmış olup oturulur durumdadır. Yapıda 70 m² alana sahip 7 no'lu ve 68 m² alana sahip 8 no'lu bağımsız bölümler dükkan olarak görülmektedir. Yerinde yapılan incelemede dükkanların birleştirilip kullanıldığı, dükkan doşanda alan oluşturulduğu fakat bağımsız bölümlerin dış cephesinin saç malzemeyle kapatıldığı görülmüştür. Yapının şehir merkezinde ticairi alanlar içindedir.
Arsa Payı : 23/570
İmar Durumu : İmar planı içerisindedir.
Kıymeti : 204.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 150/C şerhi vardır.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : ÇUMRA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/348 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR