KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan imalathane icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926408
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : FEVZİÇAKMAK MAH. / ERENLER
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1963 Esas
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI MEZAT SALONU - B BLOK ZEMİN KAT. / AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CD. KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2018/1963 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli Karatay İlçesi Fevzi Çakmak mah. 22221 ada 1 parsel sayılı ana taşınmaz niteliği 3 katlı Betonarme İmalathane ve Arsası olan taşınmazın, Birinci kat 5 bağ.bölü nolu kısmı satışı çıkarılmaktadır. Satışa çıkarılan kısmın niteliği imalathanedir. Ana yapı bodrum, zemin , normal ve çatı katlıdır.Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş kapısı çevresi alüminyum cephe kaplama, taban alanları seramik kaplama, merdivenler granit kaplamadır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı asansörlüdür. Satışa çıkarılan ve tapu kaydında imalathane olarak belirtilen taşınmaz 1.kattaki giriş kısmı ile çatı katındaki eklentiden oluşmaktadır. 1.kattaki giriş kısmı güney cepheli ve yaklaşık 17.m2. net 15 m2. alanlı, çatı katı eklenti kısmı kuzey cepheli ve yaklaşık brüt 280 m2. net 250 m2. miktarındadır. Giriş kısmı ile çatı katı eklentisi arasında alüminyum doğrama korkuluklu, basamakları ahşap kaplamalı demir doğrama merdiven bulunmaktadır. Giriş kısmı ve çatı katı eklentisinin de ayrı ayrı çelik kapıları vardır. Çatı katı eklentisinde antre, biri büyük diğeri küçük 2 oda, mutfak, lavabo ve wc ile cephe önü boyunca teras bulunmaktadır. İç kapı ve pencereleri alüminyum doğrama ve ısı camlı, kuru alanlar laminant, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı,giriş kısmı dışında tavanları karolam tavan yapılıdır. Mutfakta tezgahın altında ve üstünde dolapları bulunmakta ve arası dekoratif seramik kaplıdır. İmalathane kaloriferli ise de kullanılmamaktadır. Elektrik ve su tesisatları mevcuttur. Satışa çıkartılan bagğımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Bab-ı Ali caddesi, Muhabir caddesi, Karakayış Caddesi ve Adana Çevreyolu Caddesinin çevrelediği alan içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz sanayi sitelerinin konut alanlarına en yakın olduğu bölgededir. Taşınmazın yakın çevresinde 60mt. kuzeyinde Karakayış cd. Adana çevreyolu cd.ve muhammet İkbal Caddesinin kesiştiği alt geçitli dönel kavşak, 660 mt. kuzey batısında Ticaret borsası, 1 Km. kuzey batısında Ankara Cd. 5 km. güneyinde Konya Adliyesi, 1,2 kmb. kuzey batısında Marangozlar sanayi ve Karatay Sanayi bulunmaktadır.Taşınmaza ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmakta, alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetinden yararlanılmaktadır.
Adresi : Fevzi Çakmak Mah.Babılai Cd. No:3/101 Karatayz / KONYA
Arsa Payı : 8/119
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında ticaret alanı sahasına isabet ettiği,bina yüksekliği:Hmax:7 mt.olarak belirtildiği, bina derinliği,ön bahçe, yan bahçe ve arka bahçe çekme mesafelerinin belirtilmediği, güneybatı cephesinde çekmenin 5mt. Jeolojik durum; Önlemli alan olarak belirtilmiş, ruhsat tarih sayısı 2012 550-170 'dir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (NOT: Kdv oranında yasal düzenleme yapılması halinde yürürlükte olan yeni oran geçerli olacaktır,)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI MEZAT SALONU - B BLOK ZEMİN KAT. / AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CD. KARATAY/KONYA - adresinde

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1963 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR