KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 900 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941361
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : FEVZİÇAKMAK MAH. / ERENLER
: 900
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11399 Esas
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/11399 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 20337 Ada, 1 Parsel, FEVZİÇAKMAK Mahalle, Zemin katta 1 Nolu Bağımsız Bölüm.Kıymet takdirine konu taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz, üzeninde tapu kaydında belirtilen vasıfta dükkanlar bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz, bulunduğu bloğun Zemin katında olup doğu batı cepheli konumdadır. Yapılan incelemede kiracı oturmaktadır.Ana taşınmaz konum olarak 10485, 10486 ve 10487 nolu sokaklara cepheli konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz, konum olarak, şehir merkezine, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, Otogara , hava limanına, kampüs alanına uzak vesanayi bölgelerine ve ana yollara yakın konumdadır. Etrafındaki yapılaşmalar genel olarak ticari yapılaşmalardır. Taşınmazın yakın çevresinde 380 metre Güney batısında Oto galericiler sitesi,800 metre Güney doğusunda Matbaacılar sitesi, 360 metre doğusunda Yeni Toptan Gıdacılar, 300 metre kuzeyinde Konya Ticaret Borsası, Yeni Buğday pazarı ve Karatay ilçe Emniyet müdürlüğü bulunmaktadır.Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmaz Adana Çevre Yolu caddesine 85 metre, Ankara caddesine 480 metre, Karatay Belediyesine 4.8km , Otogara 4.50km , YHT garına 6.40 km ve vilayet merkezine 4.84 km mesafededir Kıymet takdirine konu taşınmaz mimari projesi zemine uygulanarak blok içerisindeki yeri ve konumu belirlendi.Dükkânın yerinde yan taraftaki bağımsız bölüm ile arası açılarak kullanılmaktadır. Dükkânın onaylı projesinde bodrum katı 32,30 m² net alanlıdır. Bodruma iniş merdivenleri mermer, korkulukları demir doğramadır. Mutfak ve yemekhane olarak kullanılan kısmın zemini seramik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak alt ve üst dolapları, suni mermer tezgâhı vardır. Dükkânın zemin kat alanı 214,70m² olan, cepheleri alüminyum doğrama camekan, binanın dış cephesi kompozit kaplamadı. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Girişte alüminyum doğrama ile bölünmüş idari ofisin tabanı laminat parke ve dükkanın zemini paledyen mermer kaplıdır. Üst katın alanı onaylı projesinde 47,55 m² alanlıdır, ilave yaklaşık 36,50 m² alanlı toplantı odası eklenmiştir.1. kata çıkış merdiveni basamakları mermer kaplı ve korkulukları demir doğramadır. Üst katta, 3 oda, toplantı salonu vewc-lvb bulunmaktadır. Odaların duvarları laçı sıva üzeri boyalı, zeminleri laminat parke kaplıdır. Tavanda dekoratif alçıpan asma tavan ve kartonpiyer vardır. Wc ve lavabo zeminleri seramik kaplı ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Dükkânın içerisinin dizaynı onaylı mimari projeden farklıdır.

Adresi : Merkez / KONYA

Yüzölçümü : 900,06 m2

Arsa Payı : 1/4

İmar Durumu : Parselin imar durum ile ilgili olarak Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 09.10.2018 tarih, 13073 tarih sayılı yazıları eki imar durumu belgesine göre taşınmaz Ticaret sahasına (Oto Satış Tehir alanı)isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. Ana taşınmaz ile ilgili olarak 1993/342-123 tarih sayılı inşaat ruhsatı vardır.

Kıymeti : 700.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11399 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR