KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Doğuş Mahallesi'nde 1.850 m² depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062851
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : DOĞUŞ MAH. / SELİMİYE
: 1850
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8053 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/8053 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A) Tapu Kaydı Bilgileri: Konya ili, Karatay İlçesi Doğuş Mahallesi, , tapunun 18 .cilt, 1759 .sayfasında , 25718 ada, 1 parsel , 1.850,00 m² yüzölçümlü , 242/1850 arsa paylı, 8 katlı Betonarme Apartman ve Arsasıana taşınmaz nitelikli , zemin kat 25 nolu bağımsız bölüm niteliği Depolu Dükkan olduğu ,borçlu adınaTam hisse ile kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:Doğuş Mahallesi. Fetih Caddesi Dış Kapı No= 250A Karatay/Konya adresindedir. Taşınmazla ilgili kroki ve resimler gösterilmiştir.
KaratayİlçesiDoğuş Mahallesi, Fetih Caddesi, Şuuru Ali Sokak ile çevrili durumdadır. Taşınmaz üzerinde bodrum + zemin + 6 kat mevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Taşınmazın Fetih Caddesine cepheli , Çimenlik Caddesine 145 m,Mevlana Müzesine 1,87 km Alaaddin Tepesine 3kmmesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri:Dosya içerisinde mevcut Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 16/08/2018 tarih 2018/26425 sayılı İmar Durum Belgesi incelendi. Kesifi yapılan ana taşınmazın imar planında konut alanına isabet ettiği , E:1,80, Hmax:Serbest, TAKS:0,25 olduğu tespit edilmiştir. satış konusu taşınmaza 25/10/2013 tarih,13/707 numarası ile yapı ruhsatının alındığı,ve13/01/2015 tarih ,2014/442 numarası ile yapı kullanma izin belgesinin alındığı belirlenmiştir.
D) Zeminde Yapılan Taşınmaz Özellikleri:
satış konusu taşınmaz; Konya İli, Karatay İlçesi, Doğuş Mahallesi, Fetih Caddesiadresinde kayıtlıtaşınmazın çevresindealtyapı çalışmaları tamamlanmış, mesken ve işyerleri mevcut , alışverişmerkezleri ,toplu taşıma araçları duraklarınave şehir merkezine yakın bölgededir. Etrafında aynı özelliklerde meskenler ve işyerleri bulunmakta olup ortarayiçli bir bölgedir.
satış konusutaşınmaz ; 1.850,00 m2 yüz ölçümlü arsanın içerisinde ;bodrum +zemin + 6katlı , betonarme karkas tek bloklu binanın zemin katında bulunmaktadır.Dükkân apartman zemin katında Fetih Caddesine cephelidir. Bahçe zemini kilitli taş döşelidir. Ana bina dış cephesi sıva üzeri yalıtımlı ve akrilik boyalıdır.Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Açık otoparkı vardır. Yeni yapı olan depolu dükkân hâlihazırda boştur. Yapının%100 kısmın tamamlandığı tespit edilmiştir.
Satışa konu Yapılan Bağımsız Bölümün Özellikleri:Satışa konu yapılan; zemin katta 250A kapı numaralı,25 nolu bağımsız bölüme giriş alüminyum profil kapıdan sağlanmaktadır. Duvarları alçı sıva üzeri satenboyalıdır. Pencere doğramaları alüminyum malzemedir. Tabanları seramik kaplıdır. Taşınmazın zemin katı bölme duvarlar ile odalara bölünmüştür. Henüz tadilatın devam ettiği, iç kapıların takılmadığı, duvar boyalarının kısmen tamamlandığı belirlenmiştir. Tavanları asma tavan yapılmıştır.Merkezi sistem ısıtma şekline sahip olup, tesisatlar döşenmiş , petekler takılmıştır. Dükkanda arka bölümde Lavabo ve Wcmevcuttur. Duvar ve tabanı seramik kaplamadır.Elektrik , kanalizasyon ve su tesisatları döşeli ve aktiftir. Keşif sırasında dükkanın boş olduğu tespit edilmiştir. Dükkan eki deposuna bahçeden açılan merdiven ile ulaşılmaktadır.Depo bölümü tavan ve duvarları sıvalıdır. Tabanı seramik kaplamadır. Taşınmaz doğu , kuzey ve batı cephelidir.Satışa konu yapılan 250A kapı numaralı 25 nolu bağımsız bölüm dükkan + depo yaklaşık net 416 m2, brüt ise 466 m2 dir.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “ Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel”esas alınarak, Taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “ Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel”esas alınarak, Birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi” nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir.
satış konusu yapıda kullanılan malzeme, yapılan işçilik, binanın taşıyıcı elamanları v.s durumları göz önüne alındığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yayınladığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Tebliğine göre III sınıf (B) grup yapılara girdiği tespit edilmiştir. Taşınmazın2018 yılı rayiçlerine göre birim değeri 966,00 TL/m2 olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz betonarme iskelet sistemine sahip olup; yaklaşık 3-5 yıllık bir yapı olduğu , yapı bedeli binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı düşürülerek hesaplanmıştır.
Kıymeti : 1.500.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8053 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR