BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Bozkır'da kargir dükkan mahkemeden satılıktır

BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013827
Şehir : Konya / Bozkır
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / BOZKIR
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

BOZKIR POSTASI 24.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Bozkır İcra Müdürlüğü - BOZKIR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 400 Ada, 11 Parsel, YUKARI Mahalle/Köy, ÇARŞI İÇİ Mevkii, Eski 189 ada 11 parsel - Yeni 400 ada 11 parseldir. Tapu kaydında 1 katlı kargir dükkan vasfı ile kayıtlıdır. Tapu Kaydında '' 3402 S.Y nın 22/A Mad Gereğince Yenilemenin Tescili -15/09/2015 -1684 '' şerhi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğuın yer ilçe merkezinde , ticari hareketliliğin bulunduğu bölgededir. Çevresinde eski ve yeni yapılaşma vardır. Çevre yapıların zemin katları çoğunlukla dükkan niteliğindedir. Taşınmaz ilçe merkezinde olup resmi kurumlara alışveriş ve iş merkezlerine i sosyal donatı alanlarına , eğitim kurumlarına , sağlık merkezlerine yakın , havaalanı, büyük organize sanayi bölgesi alanlarına uzak konumdadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Taşınmaz parselin tamamına oturmuş tek katlı kerpiç , ahşap dükkandır. Yaklaşık net kullanım alanı 16,00 M2 dir. Dükkan iki cepheli olup dış cemakanları (cilasız) ahşap doğramadan imaldir. Dükkan tabanı ahşap yer tathtası olup cilasızdır. Taban tahtasının onarıma ihtiyacı olduğu görülmüştür. Duvarlar sıva / kerpiç olup , iç tarafta yüzeyi muşamba ile kapatılmıştır. Tavanlar kontroplak ile kaplı olup, çatıdaki akıntılar nedeni ile bozulmuş durumdadır. Çatı örtüsü kaplması sac olup yakın zamanda yenilendiği anlaşılmaktadır. Dükkanın tadilata ihtiyacı bulunmaktadır.
Adresi : Yukarı Mahalle 50005 SokNo :19 Bozkır / KONYA
Yüzölçümü : 18,78 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Planında Ticari Alan Sahası İçerisinde Yer Almaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bozkır İcra Müdürlüğü - BOZKIR / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Şirket/Kurumlar ya da şahısadına ihaleye girecek olan şahısların yetkili olduklarına dair belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerinin dosyada alıkonulmak üzere ibraz edilmesi halinde ihaleye alınacakları, fotokopiye göre işlem yapılmayacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı İİK.127.md.gereği tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR