KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Abdülaziz Mahallesi'nde 18 m² depolu dükkan icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985930
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ABDÜLAZİZ MAH. / ALAADDİN
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 29.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5747 Esas
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18-Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY-KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2018/5747 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 327 Ada, 25 Parsel, ABDULAZİZ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri yapılan, 2 bağımsız bölüm nolu Depolu Dükkan; zemin katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 18.00 m2, net ise; 15,30 m2 dir. Dükkanın bodrum katında aynı alanlı birde dükkan eki deposu bulunmaktadır. Dükkanın girişte dükkan bölümü, arka kısımda da lavabo-wc bölümünün bulunduğu tespit edilmiştir. Dükkanın dış cephedeki tüm kapı ve camekanları profil doğramadan yapılmış olup, camlar tek camlıdır. Camlara profil koruma yapılmıştır. Dükkan ve lavabo-wc bölümünün zeminleri mozaik kaplama,. dükkan duvarlarısıva üzeri plastik boyalı, lavabo ve wc?nin duvarları ise; yarıya kadar fayans kaplama, üst kısımları ise; sıva üzeri badanalıdır. Isınma şekli; sobalıdır. Batı cepheli olan dükkan, borçlu adına Tam hisse kayıtlıdır. Dükkana keşif sırasında girilebilmiş ve dükkan gezilebilmiştir. Dükkanda keşif sırasında kiracı oturmakta olup, mesken şeklinde kullandığı tespit edilmiştir.söz konusu binanın bulunduğu Meram ilçesi Abdulaziz mahallesinde gnelde meskenler olup binaların zemin katlarında arada da işyerleri bulunmaktadır.Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup düşük rayiçli bir bölgedir.Binalat şehir merkezinde olup alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş)duraklarına yakın konumdadır.Binalar Ragıppaşa sokağa cepheli olup günay batısındaki Sahibiata ,Larende,Furkandede ve Sait paşa caddelerinin kesişim kavşağına 100 m mesafede,kuzey batısındaki Atatürk caddesine ve Konya Devlet tiyatrosuna 350 'er metre mesafede,güneyindeki Balık hali ve Muhacir pazarına'da 140m mesafededir Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Abdulaziz Mah Ragıppaşa Sok No:15/B Meram-Konya
Yüzölçümü : 15,30 m2

Arsa Payı : 2/120
İmar Durumu : kısmen yol,kısmen ticaret sahasına isabet edip 3.der.sit alanındadır.
Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18-Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY-KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5747 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR